Deutsche Bank: Kryptoměny mohou nahradit fiat do roku 2030

Share This Post

Deutsche Bank vydala svůj report ohledně budoucnosti finančního systému. Klíčovým slovem je inflace. Podle Deutsche Bank může být fiat nahrazen buď komoditami, jako je zlato či stříbro, anebo může přijít scénář, kdy zvítězí kryptoměny. 

Inflace a neřešitelný dluh

Podle podrobné zprávy Imagine 2030 je evidentní, že finanční systém se nachází v problémech. Dle reportu procházela ekonomika cyklem krizí a vzestupů, které byly uměle tlumeny pomocí stimulačních opatření. To ovšem není dlouhodobě udržitelný postup, alespoň podle Deutsche Bank.

Právě stimulační opatření vedou k tvorbě strukturálních problémů v rámci ekonomického systému a jedním z nich je potenciál k růstu inflace. Ta se stále drží okolo 2 % v evropském prostoru. Problém nastává ve spojení s národními dluhy, které se zcela vymykají kontrole. A právě zde je největší kámen úrazu.

Profesionální analýza  05.12.19 Technická analýza ENJ/BTC – Poslední dva dny pěkná pumpa, ale jinak to žádná hitparáda není!

Při boji proti dluhové zátěži budou státy (respektive centrální banky) nuceny nakupovat více cenných papírů, aby výnosy zajistily důvěryhodnost systému. To ovšem s velkou pravděpodobností opět povede k vyšší inflaci a nárůstu mezd. Eventuálně se tak podle Deutsche Bank může stát, že občané začnou zpochybňovat nynější finanční systém a začnou hledat dostupné alternativy.

Kryptoměny jako záložní řešení

V případě, že se dluh i inflace vymknou kontrole, nebo alespoň budou připomínat situaci, kdy jsou mimo kontrolu, velká část populace bude hledat alternativní řešení. To momentálně nabízí historicky ověřené zlato anebo kryptoměny, jak píše Deutsche Bank ve své zprávě.

Právě kryptoměnám se daří budovat něco, co se dá nazvat nezávislým finančním systémem. Kryptoměny mají tu výhodu, že nemají centrální řízení, které by ovlivňovalo chod ekonomiky (ačkoliv je možné debatovat o výhodách a nevýhodách centrálního řízení). Kryptoměny neznají hranice a jsou globální, otevřenou a veřejnou technologií. I proto se ve zprávě píše, že mají výsadní místo v rámci případného přechodu na alternativní systém.

Decentralizované kryptoměny tak mohou přinést výraznou změnu do momentálně centrálně řízené ekonomiky. Deutsche Bank zmiňuje ještě jeden důležitý faktor. Tím je soukromí. Státy cílí na vymýcení hotovosti, protože je nesnadno sledovatelná. Čím méně hotovosti v oběhu, tím více kontroly ze strany státu, a to se mnohým nelíbí.

Právě kryptoměny mohou vytvořit substituci za hotovost. Bude to v podstatě digitální hotovost mimo dosah národních institucí. To vytvoří neodolatelné lákadlo pro širokou skupinu lidí, která nebude chtít absolutní kontrolu státu nad svými soukromými financemi.

Deutsche Bank vidí velký potenciál pro kryptoměny v zemích, jako je Čína či Indie. Podle zprávy se jak vývoj kryptoměn, tak i státní regulace a přístup mění extrémně rychle, a proto je možné, že v roce 2030 uvidíme kryptoměny v extrémně silné pozici.

Co číst dále:

CEO burzy Bakkt bude v americkém senátu! – Bakkt hlásí rekordní objemy

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...