Dnes byly zlikvidovány long pozice za $1,6 miliardy a Bitcoin padl o 11 000 dolarů

Dnes byly zlikvidovány long pozice za $1,6 miliardy a Bitcoin padl o 11 000 dolarů

Pokud alespoň trochu sledujete trh s kryptoměnami, jistě jste si dnes všimli masivní korekce na grafu. Na burze Coinbase cena Bitcoinu během 24 hodin padla z historického maxima 58 331 dolarů na lokální minimum 46 700 dolarů. Skončil tak nepřetržitý růst, který začal v posledních lednových dnech. Bitcoin předvedl šílenou show a potrestal miliony spekulantů.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin, Dnes byly zlikvidovány long pozice za $1,6 miliardy a Bitcoin padl o 11 000 dolarů, TRADING11
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Pikantnost: Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk

Bitcoin potrestal chamtivé retailové investory

Open interest na futures trzích dnes podle společnosti bybt.com klesl o 1,6 miliardy dolarů. Dnešní náhlá korekce vymetla velkou část přepákovaných pozic a trh se očistil od chamtivců, kteří chtěli vydělat 1000% za týden.

Bitcoin, Dnes byly zlikvidovány long pozice za $1,6 miliardy a Bitcoin padl o 11 000 dolarů, TRADING11
Bitcoin futures open interest

Čím více lidé otevírají long pozice na páku, tím snadnější je způsobit propad ceny Bitcoinu. Dnes už stačila jen relativně malá korekce, aby se spustila vlna likvidací. Při uzavírání long pozice se prodávají Bitcoiny, což tlačí cenu ještě níže. Vzniká tak kaskádový efekt, který skončil vysokou svící na ceně $47-48 tisíc. Aktuálně se již vesele obchoduje za 55 tisíc, nicméně o peníze dnes přišly tisíce chamtivých retailových investorů.

Chcete nakupovat Bitcoin? V tom případě si určitě přečtěte náš článek, ve kterém vás varujeme před nejčastějšími chybami, kterých se dopouštějí téměř všichni nováčci.

(Článek pokračuje pod odkazem)

V žádném případě neobchodujte na páku!

Od začátku roku neustále opakujeme, že obchodovat kryptoměny na páku se nevyplatí! Pokud nemáte dlouholeté zkušenosti, VŽDY nakonec přijdete o peníze, a pokud si zapomenete nastavit stoploss, možná bude zlikvidován celý váš účet.

Přečtěte si naši nejnovější analýzu Bitcoinu:

ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením

Disclaimer: Tento článek slouží pouze pro přehled, nelze jej považovat za investiční poradenství. Trhy jsou nevyzpytatelné a bez dostatečných znalostí je obchodování hazard. Za případné ztráty neneseme odpovědnost.