ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením

btc bitcoin kryptoměny coin mince graf
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jak jsem během včerejší analýzy na Bitcoin předpokládal, s dneškem konečně přišla na trh nějaká dynamika, po které se nám určitě stýskalo. Avšak místo rozuzlení Bitcoin vygeneroval obrovský otazník, neboť po vcelku agresivním dumpu přišlo velmi rychlé vytažení ceny. Obdobný price action je sice radost sledovat, ale místo odpovědí jsme získali nové neznámé. Kam se chce tedy Bitcoin ubírat? Nahoru, dolů? Těžko říct z takového kurzového vývoje.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením, TRADING11

Napřed bych chtěl zrekapitulovat týdenní graf, na kterém vidíme, že se minulý týden zavřel ve velmi bullish podobě. Tudíž poslední tři týdny v řadě byly dost silné, a dle price action není ani náznak toho, že bychom měli jít dolů. Co se ovšem týče nákupního tlaku, ten je v kontextu spíše lehce nadprůměrný. Zas na druhou stranu se toho nezobchodovalo vyloženě málo. Toť k price action na týdenním grafu asi vše.

Čtěte také: Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk

Indikátory

Na RSI je situace odlišná, protože zde stále máme mohutnou medvědí divergenci, u které je riziko, že právě dochází k jejímu uplatnění. Avšak jistotu v tomto ohledu ještě nemáme, protože aktivita nakupujících je pořád slibná. Každopádně musím opravit svůj dřívější odhad, kdy jsem uvedl, že pro zneplatnění divergence by možná mohlo stačit překonání 60 000 USD. Nikoliv, bylo by potřeba povyrůst na mnohem vyšší hodnotu. Pak si tedy musíme klást otázku, zda bude Bitcoin něčeho takového vůbec schopen.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením, TRADING11

Nyní si pojďme rozebrat ten čerstvý dump s velmi rychlým vytažením, což bylo skutečně zajímavé sledovat na vlastní oči. Pokles byl zpočátku střídmý a začal gradovat až kolem 54 000 USD. Velmi rychle tedy začal útok na první S/R hranici na 52 370 USD, kde byla vidět nějaká obrana ze strany býků. Nicméně to moc dlouho nevydrželo a po průrazu úrovně pokles nabíral setrvačnost.

Vše se pak odehrálo hrozně rychle a na okamžik cena spadla pod S/R level 48 183 USD, kde výprodeje najednou skončily. Nakupující se rozhodli toho využít a velmi rychle převzali iniciativu, a stejně jako šel kurz dolů, tak stejně rychle šel zase zpátky nahoru. Close poslední 4H svíce má tedy podobu Pin baru a objemy jsou grandiózní.

Něco obdobného se často nevidí, ale i řečené má druhou stranu mince. Téměř identickou svíci trh vytvořil během propadu ze začátku ledna a stejně pokles pokračoval. Aktuální price action mi právě připomíná vývoj z 10. ledna, neboť navzdory bullish close, reakční býci podezřele váhají. Čekal bych, že nebudou šetřit agresivitou a rychle se přidají k iniciativním býkům, jejichž dílem je ten dlouhý knot.

Bohužel váhají a mám obavy, že stejně S/R level 52 370 USD padne. Pokud je každopádně zmíněný dlouhý knot pro zbytek potenciálních kupců irelevantní, jdeme logicky dolů. Ti, co totiž nakupovali kolem S/R hladiny 48 183 USD, mohou ztratit trpělivost a raději vezmou zisk, než aby se jejich pozice překlopily do ztráty.

Indikátory

Na 4H RSI byla dvojnásobná medvědí divergence, která se očividně uplatnila. Negativní pro trh je, že uvedená divergence mohla spustit kaskádu uplatňování divergencí, které jsou na vyšších časových rámcích. Leč iniciativní býci tomu v těchto chvílích hodili vidle. Aktuální hodnoty jsou cca 40 bodů a pod hraničních 30 bychom neměli jít. Jinak zase hrozí několikatýdenní korekce.

Závěrem

Jak jsem řekl v úvodu, trh nám moc odpovědí nedal. Napřed máme tvrdý sešup, pak vytažení a nakonec docela nepochopitelné váhání. Respektive je to váhání dost možná dáno těmi divergencemi na vyšších časových rámcích. Přece jenom nelze signály z technických indikátorů věčně ignorovat. Za všech okolností je však potřeba, aby aktuální support vydržel.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin se blíží k 60 000 USD


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.