ANALÝZA – Bitcoin se blíží k 60 000 USD

BTC bitcoin kryptoměny coin mince graf

Bitcoin nám od minulé analýzy zase o něco povyrostl, a to i přesto, že víkendy bývají spíše slabší. Aktuálně jsme velmi blízko od 60 000 USD. A je dost velká pravděpodobnost, že řečenou úroveň velmi brzy navštívíme. Mám však jisté výhrady k objemům, které jsou po celý únor dost průměrné. Respektive v kontextu aktuálního stavu jsou průměrné, vyloženě marginální nejsou.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Vyvstává z toho tedy otázka, zda je Bitcoin schopen tímto tempem pokračovat, i když není nákupní tlak grandiozní. Nesmíme zapomínat i na to, že je trh dle technických indikátorů velmi přehřátý a jsou na nich i medvědí divergence. Řečené samozřejmě automaticky neznamená, že musíme jít dolů, ale zvyšuje nám to nemálo riziko.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin se blíží k 60 000 USD, TRADING11

Takže si nejprve shrneme, co se vlastně za těch pár dní na trhu s BTC odehrálo. V době sepsání předešlé analýzy kurz pozitivně zareagoval na horní stěně zakresleného klínu, takže se očekávalo, že bude následovat odraz. K odrazu sice došlo, ale byl příliš slabý a velmi rychle byla cena zase u horní stěny. To bylo vcelku zvláštní, protože na druhý pokus se odraz vydařil.

Cena od té doby posiluje až na menší noční dumpík. Co se týče toho krátkého dropu, tomu předcházelo zamítnutí v podobě tzv. Doji svíce, která však neměla nějak velké objemy. Proto se to pak musí brát s určitou rezervou. Svíce v každém případě značila nějakou nerozhodnost, které agresivní medvědi na tuze omezenou dobu využili.

Pokles jsem zrovna sledoval na vlastní oči, a i když nebyl ani náhodou hluboký, tak průběh byl dost agresivní. Na pár okamžiků se zdálo, že se jedná o začátek hlubšího propadu. Nicméně se pokles z ničeho nic zastavil na 54 000 USD, i když tam dle Volume profile a price action nic není. Respektive na zmíněném levelu není žádná technická úroveň. Ani na malých časových rámcích.

Z jakéhosi důvodu začali shortaři svoje pozice ihned zavírat, protože nevěřili ve větší pokles. Jenomže první S/R level je až na 52 370 USD, kde je i dle Volume profile menší rovnováha. Láme mi hlavou, proč pozice nezačaly zavírat až tady? Přijde mi, že je popsané price action hrozně emotivní, což trvá na BTC už příliš dlouho.

V každém případě jsme velmi blízko kulatých 60 000 USD, kde je rozumné očekávat alespoň slabší odpor. Pokud se tedy ke zmíněné hranici dostaneme… Zaregistrujte, že nákupní tlak je dneska vážně dost slabý, a nepřekvapilo by mě i menší selhání. Osobně však poslední týdny neberu cenový vývoj z víkendů moc vážně a nejsměrodatnější je pro mne až začátek nového týdne. Konkrétně pondělní odpoledne, kdy vstává Amerika.

Indikátory

Na indikátoru RSI máme ježka v kleci, protože zde můžeme vizuálně zpozorovat dvojnásobnou divergenci, ale já si nejsem jistý, zda je vůbec platná. Ten noční propad by totiž měl znamenat, že už uplatnění proběhlo, ale už nevím, zda na plnohodnotné uplatnění není třeba většího poklesu. Ať je to jak chce, na histogramu MACD je též možno identifikovat divergenci.

Závěrem

Pokud se za těch pár hodin nic nepokazí, Bitcoin zavře třetí týden v řadě jako velmi bullish. Leč bych si dovolil tvrdit, že se vyplatí počkat na tržní reakci z počátku nového týdne, protože to má samozřejmě velký vliv. Faktem je, že několik bullish týdnů samo o sobě nic neznamená. Potřebujeme prostě vědět, jak to především vnímá trh.

Mohlo by vás také zajímat:

Federální rezervní banka měla schůzi, jaké je jejich avízo ohledně budoucí politiky?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!