ANALÝZA – Bitcoin po překonání 50 000 USD váhá, máme se obávat?

BTC bitcoin coin mince kryptoměny graf

Od minulé analýzy na Bitcoin došlo k velmi důležitému kroku v podobě definitivního překonání důležité psychologické hladiny na 50 000 USD. Těch zamítnutí bylo v blízkostí řečené hranice vícero, a ta poslední nevypadala vůbec hezky, ale medvědi nakonec situace nedokázali využít. Prodejci zkrátka zůstávají nečinní, i když si myslím, že měli nemalou šanci cenu shodit mnohem více. Leč kromě iniciativních shortařů se o prodeje nikdo nepokusil.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Avšak zatím nedochází k žádnému FOMO efektu, což breakout obchodníky pravděpodobně dost znervózňuje. Za předešlých několik měsíců, po breakoutech technických a psychologických úrovní, následoval vcelku pravidelně nemalý nával nákupního tlaku. Jakmile jsme těch 50k nakonec projeli, kromě prvotních kupců žádné markantní vstupy nenásledovaly. Nicméně, co není nyní, může být za chvíli – budoucnost věštit neumíme.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin po překonání 50 000 USD váhá, máme se obávat?, TRADING11

Jak bylo řečeno výše, po průrazu psychologické hladiny bych brzy čekal stupňování nákupního tlaku. Ovšem prozatím se nic takového nestalo. Z počátku byl cenový růst vcelku agresivní a posléze došlo na krátký čas ke konsolidaci u horní hrany zakresleného patternu. Brzy na to proběhla další snaha o pushnutí kurzu výš.

Čtěte také: Zákaz kryptoměn v Indii se blíží – Přijde trh o 1,3 miliardy lidí?

Bohužel kurz začal velmi brzy rotovat, kdy nejvyšší svíce má podobu tzv. Spinning top, což nám naznačuje jakési zaváhání. V každém případě je aktuální all time high na 52 340 USD, takže máme i nějaký polštář mezi historickým maximem a zmiňovanými 50 000 USD. Úplně čerstvý price action dovedl kurz zpátky k horní stěně zakresleného patternu. Možnost úspěšného retestu a pokračování v růstu tu tedy je.

Leč faktem je, že jde z trhu cítit určité zaváhání. Jakmile jsme překonali toliko zmiňovaných 50 000 USD, téma „Bitcoin je zase na novém ATH“ rezonovalo snad úplně všude, kde mohlo. Nicméně reakce trhu zatím není úměrně k tomu vůbec adekvátní, což se ale bezesporu může ještě změnit.

Kdybych se měl ještě vyjádřit k objemům, ty jsou stále dost nízké. V podstatě celý únor jsou dost průměrné oproti předešlým měsícům. Aby cena mohla pokračovat v expanzi, musí soustavně stoupat i objemy. Bez toho hrozí, že když začne panika, nebudou skoro vůbec kupci a cena se sesype dost hluboko. Nesmíme zapomínat na to, že na vyšších časových rámcích jsou na indikátorech stále velké medvědí divergence, které se mohou uplatnit.

Indikátory

RSI sice na chvíli překonalo hraničních 70 bodů, ale moc dlouho v tzv. překoupené oblasti nevydrželo. Cena sice byla schopna růst, ale momentum je spíše průměrné.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin po překonání 50 000 USD váhá, máme se obávat?, TRADING11

Nižší časové rámce si určitě žádají naši pozornost, protože reakce kurzu u jednotlivých Point of control (POC) na denních Volume profile jsou dost důležité. Samozřejmě i cenové S/R hranice se vyplatí sledovat. Každopádně máme moc pěknou reakci na POC ze včerejšího Volume profile. Low má podobu tzv. Hammeru, takže následná reakce je impulsivní.

Avšak trh má tendenci u POC z dnešního dne cenu zase srážet dolů. Pro Bitcoin je tedy dost důležité, aby kurz dnešního POC prorazilo a pokračovalo v expanzi. Ta zamítnutí totiž znamenají, že kolem 52 000 USD se otevírají shorty a medvědi jsou i ochotni si je bránit.

Čtěte také: Peter Schiff uznává, že Bitcoin jde na $100 000 a syn ho pořádně zahanbil: Toto je Schiff vs. Schiff

Závěrem

Bitcoin rozhodně potřebuje, aby velmi rychle pokračoval v expanzi. Je jaksi dost riskantní, když takhle „visí“, když odůvodnitelná reakce měla být v podobě zvýšených nákupů. Mám však obavy, že se nikam významně neposuneme, protože pátky bývají dost slabší. A přes víkend je to už úplně marné, protože jsou trhy zavřené. Tudíž by už dnes mělo přijít nějaké rozuzlení.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Na akciovém trhu stoupá volatilita, riziko dropu?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!