ANALÝZA – Na akciovém trhu stoupá volatilita, riziko dropu?

akcie indexy akciový trh technická analýza graf

Nervozita na akciovém trhu krapet stoupá, neboť tržní úrokové míry (viz včerejší analýza na Bitcoin) za posledních pár týdnů tolik rostou, že už je to nepřehlédnutelné. Investoři čím dál více poptávají likviditu (peníze), která může časem vyschnout. Skutečně i přes agresivní tvorbu peněz z minulého roku se může stát, že nebude na trzích dostatek peněz. To přirozeně sníží i poptávku po akciích, protože je jednoduše nebude za co nakupovat, a jejich cena musí zákonitě klesnout.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Akcie, ANALÝZA – Na akciovém trhu stoupá volatilita, riziko dropu?, TRADING11

Zprvu chci opětovně ukázat dolarový index, který tento obchodní týden zažívá vcelku bullish období. Jedná se vlastně o normální reakci v konotaci na rostoucí tržní úrokové míry. V každém případě nestačí pár dní expandovat, chce to soustavný růst alespoň nad 92 bodů, kde už bychom museli DXY brát smrtelně vážně.

Čtěte také: Bitcoin překonal 50 000 $ – další zastávka MOON!

Aktuální situace na 4H TF S&P 500

Akcie, ANALÝZA – Na akciovém trhu stoupá volatilita, riziko dropu?, TRADING11

Na akciovém indexu S&P 500 se od včerejška bezesporu něco děje. Respektive se kurzu nepodařilo překonat horní stěnu zakresleného expanzivního kanálu, takže je rozumné předpokládat alespoň krátký pokles po spodní stěnu, kde se uvidí, co bude dál. Abych řekl pravdu, S&P 500 mele doslova z posledního, až je to docela podezřelé.

Volatilita je několik měsíců velmi nízká, což právě bývá předzvěst většího pádu. Těžko ale říct, zda se ho dočkáme zítra nebo až za dva, tři měsíce. Všimněte si, že hodnoty 4H RSI od září nepřesáhly hraničních 70 bodů. Vždy zde dojde k rotaci křivky. Leč po každém zamítnutí se z toho index vcelku rychle vzpamatuje a pokračuje střídmě v expanzi. Vcelku zajímavý vývoj.

Aktuální situace na 4H TF VIX

Akcie, ANALÝZA – Na akciovém trhu stoupá volatilita, riziko dropu?, TRADING11

VIX (index volatility na S&P 500) je v tomto ohledu velmi nápomocný, protože je zde identifikovatelný jednoduchý pattern. Vlastně se na VIXu pravidelně střídá období, kdy je volatilita minimální, po nějaký čas se to tak drží a posléze dojde ke krátkému růstu. Rozumějte, když začne rychle růst volatilita, index S&P 500 začne strmě klesat.

Čtěte také: Peter Schiff uznává, že Bitcoin jde na $100 000 a syn ho pořádně zahanbil: Toto je Schiff vs. Schiff

Trhy jsou totiž nejvolatilnější při poklesech, ne při růstu. V každém případě, dle zakresleného klínu/trianglu se nám tvoří na VIXu dno a teoreticky je možné, že brzy dojde k expanzi k horní stěně útvaru. Leč z historického vývoje víme, že ta konsolidace u spodní stěny může trvat i několik týdnů.

Závěrem

Ta volatilita ze včerejška a dneška může být způsobená tím, že má Federální rezervní banka menší schůzi. Po schůzi by měli pouze poskytnout avízo o budoucí politice, takže se na ní o ničem zásadním nerozhoduje. Leč i tak se jedná o důležitou událost, na kterou trh bezesporu čeká. Určitě o tom zítra poreferuji v další analýze.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Rýsuje se na Bitcoinu top? Či dokážeme nakonec překonat 50 000 USD?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!