[Dôležité] 95% volume Bitcoinu je fake – Tu nájdete lepší zdroj informácií o objemoch na burze

1
volume indikator trading11

Volume indikátor. Na Trading11 sme ho spracovali už dávno, no tento článok sa oproti ostatným z našej školy neteší veľkej popularite. Možno preto, že veľká časť našich čitateľov obchoduje s kryptomenami a pri nich volume prakticky o ničom nevypovedá. Volume indikátor je nepoužiteľný, hlavne ak sa pozeráte na shit-burzu, prípadne na dáta agregované z celého trhu.

Pravdou však ostáva, že podľa volume sa rozhodne dá obchodovať a jeho používaním môžete zlepšiť vaše výsledky na burze. Ako na to? To sa dočítate v tomto článku. Najprv je však potrebné nájsť spoľahlivý zdroj pre tento indikátor.

Môže vás zaujímať: PE – Indikátor, ktorý pomôže pri fundamentálnej analýze kryptomien

Zabudnite na CoinMarketCap

CoinMarketCap, prípadne ďalšie agregátory burzovných dát, ako náš vlastný KMcap, sú skvelé zdroje informácií o priemerných cenách, za kt. sa coiny obchodujú na burzách po celom svete. Nájdete tam aj ďalšie zaujímavé informácie, štatistiky a v strede toho všetkého figuruje agregované volume – najväčšia blbosť na svete.

Podľa CMC toto volume na trhu s Bitcoinom za posledných 24 hodín dosiahlo 10 miliárd dolárov. Slušné číslo, takmer šestina kapitalizácie. Ani zďaleka však nie je reálne!

Fejkové volume nie je v poriadku! Poďme s tým niečo robiť

Nie je to nič nové. Veľké percento volume, ktoré vykazujú burzy s kryptomenami, je čistý výmysel. Wash trading. Burzovní boti, ktorí si medzi sebou vymieňajú čísla. Nie všetky burzy však využívajú tieto praktiky a kvalitnou analýzou sa dá rozoznať, ktoré burzy sú vinné.

Ako na to? Nuž, existuje niekoľko spôsobov a ideálne je ich všetky skombinovať. Spoločnosť Bitwise sa o svojich metódach rozpísala na Twitteri:

Porovnávať môžete napríklad peaky vo volume. Na serióznych burzách s kryptomenami sú tieto krátkodobé nárasty obchodnej aktivity viac menej synchronizované. Prečo? Pretože sú súčasťou toho istého trhu!

Už prvý pohľad na volume shit-búrz odhalí, že niečo nie je v poriadku. Volume je viac uniformne rozložené. Kvalitný trading bot by to však mohol vedieť napraviť. Nejde teda o 100% metódu.

95% volume Bitcoinu je vymyslené

Faktom je, že 95% volume Bitcoinu pochádza od zmenární, ktoré nikto nepozná. Tieto zmenárne sa snažia nalákať na svoje platformy rôzne ICO projekty a nechávajú si za to platiť. To je hlavný biznis búrz ako napríklad Coinbene, BitForex, ZB a pod.

V skutočnosti sa za posledných 24 hodín nezobchodovali Bitcoiny za desať miliárd dolárov. Bolo to „iba“ necelých 320 miliónov, ako ukazuje stránka BitcoinTradeVolume.com. Nezabúdajme však na ďalších 41,3 miliónov na trhoch s Bitcoin Futures (CME, CBoE).

Mali by sme sa s tým zmieriť a začať používať zdroje, ktoré nám neukazujú vymyslené a zmanipulované čísla. Lepšie tak budeme rozumieť trhu a to sa určite prejaví aj na našich kryptomenových portfóliách.

Iba desať búrz konzistentne vykazuje BTC volume nad 1 milión dolárov:

Naučte sa, ako používať Volume indikátor:

Čo je Indikátor Volume a ako ho používať

Inspired by:
ccn.com

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

Vsadim se ze i coinbase fejkuje.. Pravidelne si vsimam,ze stejne objemove jednotky se nakupuji nebo prodavaji a v zapeti totez opacne,nejcasteji v pripadech kdy je rozdil mezi nakupem a prodejem 1cent.. Proc by tohle delal nekdo jiny permanentne umyslne a prodelaval tak na poplatcich nedava smysl…