Elon Musk opět tweetuje! Co na to Bitcoin? Samozřejmě padá!

zdroj:kryptogazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Elon Musk opět nezůstal dlužen nic své pověsti. Svým nejnovějším tweetem na Twitteru vyvolal v krypto komunitě hněv a cena Bitcoinu okamžitě spadla o přibližně 2000 USD.

Cena Bitcoinu reagovala opravdu závratnou rychlostí. V průběhu jedné hodiny jsme zaznamenali pokles z 38 700 USD na 37 500 USD. Musk samozřejmě nezůstal pouze při jednom příspěvku. Vyjádřil se rovněž i o Dogecoinu. Rozpad Bitcoinu pokračoval až na hodnotu přibližně 36 500 USD. Za posledních 24 hodin tak klesl o více než 6 %. Podle údajů na CoinMarketCapu se v době psaní tohoto článku BTC obchodoval za cenu přibližně 36 852 USD.

Není ničím překvapivé, že Musk znovu rozhněval celou komunitu krypto traderů. Zejména po posledních dnech, kdy se Bitcoin snažil prorazit úroveň 40 000 USD. 

24 hodinový cenový graf bitcoinu.  Zdroj: CoinMarketCap
24 hodinový cenový graf bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap

Našlo se i pár jednotlivců, kteří zpochybňují vliv Elonových tweetů na cenu Bitcoinu.

Generální ředitel Tesly čelí v posledním období velké kritice. Po prohlášení o pozastavení plateb v BTC za elektromobily Tesla v obavě o životní prostředí se spustila vlna Hatu. Tento fakt způsobil v polovině května pokles ceny Bitcoinu o přibližně 30 000 USD!

Může vás zajímat: Způsobil Elon Musk pád Bitcoinu? Tesla pozastavuje možnost platby v BTC!

Fakta hovoří jednoznačně. Jakmile Musk zveřejní na Twitteru svůj pohled na Bitcoin, téměř vždy následuje reakce trhu. Ať už negativní nebo pozitivní. Jen pro příklad se můžeme vrátit do února tohoto roku kdy se Bitcoin blížil k historickému maximu 60 000 USD. Elon Musk tehdy oznámil nákup BTC v hodnotě 1,5 miliardy USD!

Muskovi tweety přicházejí těsně před akcí Miami Bitcoin 2021, které začíná za pár hodin! Tato událost je považována za největší událost o Bitcoinu v historii.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.