Ethereum čeká již tento pátek významná událost! Mějte oči na stopkách

Ethereum čeká již tento pátek významná událost! Mějte oči na stopkách

Tento pátek může nastat velmi důležitý moment pro Ethereum. Nastane expirace ETH opcí v hodnotě 930 milionů dolarů. Investoři na derivátových platformách jsou převážně bullish a objem long pozic výrazně převažuje nad shorty. To znamená, že většina profi traderů očekává vzestup hodnoty Etherea.

Mohlo by vás také zajímat: Tento víkend bude zajímavý – Bitcoin čeká velký pohyb!

Ethereum prožívá v posledních týdnech bouřlivé období. Hodnota této kryptoměny se pohybuje v rozmezí 2000 až 2650 dolarů a Ethereum včera dokonce dosáhlo nového historického maxima na ceně 2800 dolarů. A to navzdory 20% propadu ze dne 17. dubna. Tento jev nebyl způsoben ničím jiným než likvidací pozic v hodnotě 1 miliardy dolarů.

1D ETH / USD - bitstamp
1D ETH / USD – bitstamp

Graf Etherea uvádí zisk až 28% za poslední dva týdny. Open interest (hodnota všech otevřených pozic) Etherea na Futures platformách dosáhl 8,2 miliardy dolarů, což je pouze 5% pod absolutním rekordem z 15. dubna. Taková situace nám připomíná 25. březen, kdy opce od skončení platnosti vzrostly o 45%.

Ethereum, Uniswap, Compound a Maker rekordně rychle stoupají

Poté, co generální ředitel společnosti PayPal avizoval, že poptávka po kryptoměnách výrazně převýšila jeho očekávání, přišlo oživení cen. Uživatelé na kryptoburze PayPalu otevřeli obchody za 54,2 miliardy dolarů.

Čistá hodnota sítě Ethereum

Uzamčená hodnota kontraktů Etherea, zdroj: DeBank.com

Nárůst zájmu o kryptoměny na PayPalu o 154% byl způsoben stabilizací poplatků na 8 dolarech za transakci.

Může vás zajímat: Ethereum 2.0 – Cesta ke svobodnému internetu, nebo přehypovaný sen bláznů?

Páteční expirace opcí může výrazně zamávat trhem

Open Interest na trhu s ETH opcemi v hodnotě 4,2 miliardy dolarů představuje historické maximum, nicméně výrazná část z nich (930 milionů dolarů) expiruje již tento pátek. Drtivá většina kontraktů (až 90%) opět expiruje na burze Deribit.

Tradeři mají možnost koupit Ethereum za pevnou cenu v den expirace. Tento úkon se nejčastěji využívá při bullish strategiích a různých arbitrážních obchodech. Vzhledem k převaze long pozic tedy můžeme očekávat významné nákupy Etherea.

Prodejní opce jsou naopak preferovaným způsobem na ochranu před velkými cenovými výkyvy. Abychom dokázali s určitostí pochopit tento proces, je nutná pečlivá analýza a srovnání opcí při každé expirací.

opce ETH

Graf opcí Etherea na burze Deribit z 30. dubna ukázal zvláštní jev – až 91% opcí bylo otevřených na hodnotě 2400 USD a níže. Více než polovina traderů přitom očekává růst až na 2880 USD.

To znamená, že pokud Ethereum v pátek bude stát alespoň 2440 dolarů, většina obchodníků skončí v zisku. Z pohledu medvědů je tento boj prohrán. K odstranění výhody býků by totiž potřebovali nepředstavitelný pokles o 17% pod 2240 dolarů.

Po uplynutí expirace opcí Etherea je jen velmi malá šance, že nastane překvapení. Obchodníci se s největší pravděpodobností zaměří na červnové opce.

Mohlo by vás také zajímat: Společnost Ripple chce následovat Coinbase a vstoupit na burzy hned po urovnání sporu se SEC

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.