Ethereum má za sebou první finální test spuštění Proof-of-stake – jak dopadl?

Share This Post

Síť Ethereum má za sebou jeden z prvních finálních testů před samotným spuštěním nového konsenzu Proof-of-stake. Jak dopadla tato zkouška?

Ethereum udělalo další krok vpřed

Do tohoto momentu byly všechny velké změny a aktualizace v síti testovány pouze na testnetech, což jsou v podstatě specializované klony blockchainu ETH určené čistě pro testovací účely. Před 24 hodinami se však tento stav změnil. Byly totiž provedeny první velké testy přímo na mainnetu, tedy v hlavní síti. Hlavním cílem vývojářů bylo zjistit, zda je na skutečném blockchainu vše v pořádku a zda správně fungují provedené změny.

Jedná se o poměrně složitější krok, jelikož vývojáři nechtějí provést změny v plném rozsahu. V tomto případě tedy vytvořili tzv. „shadow fork“. Jedná se o jakési experimentální cvičení, při kterém se některé uzly validátora oddělily od hlavní sítě a provedly aktualizaci – jednoduše řečeno, na vlastní pěst.

„Shadow forky nám poskytují realističtější prostředí pro testování než spouštění nových testovacích sítí, protože ve stávajících testovacích sítích již probíhají transakce organicky, mají vysokou velikost a historii bloků, které vystavují uzly většímu stresu než nové testovací sítě,“ vysvětlil hlavní vývojář Tim Beiko.

Mohlo by tě zajímat: CEO PayPalu Peter Thiel: „Proč se Bitcoinu nepodařilo dosáhnout 100 000 USD? Poděkujte těmto lidem!“

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.

Shadow fork měl tedy za cíl ověřit, zda dokážou uzly z obou řetězců (Proof-of-work a Proof-of-stake) spolupracovat i po sloučení jejich údajů.

Jaký byl výsledek?

Skupina vývojářů v čele s Beikem a Jayanthim uvedla, že se tento významný krok povedl na výbornou.

Rozvětvená síť byla schopna vytvářet bloky a finalizovat transakce výhradně pomocí algoritmu Proof-of-stake. Bylo vyprodukováno přibližně 26 176 bloků při průměrné době 13 sekund. Včerejší „shadow fork“ byl první ze dvou takových plánovaných událostí. Druhá je naplánována na 22. dubna.

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...