Ethereum má za sebou první finální test spuštění Proof-of-stake – jak dopadl?

Share This Post

Síť Ethereum má za sebou jeden z prvních finálních testů před samotným spuštěním nového konsenzu Proof-of-stake. Jak dopadla tato zkouška?

Ethereum udělalo další krok vpřed

Do tohoto momentu byly všechny velké změny a aktualizace v síti testovány pouze na testnetech, což jsou v podstatě specializované klony blockchainu ETH určené čistě pro testovací účely. Před 24 hodinami se však tento stav změnil. Byly totiž provedeny první velké testy přímo na mainnetu, tedy v hlavní síti. Hlavním cílem vývojářů bylo zjistit, zda je na skutečném blockchainu vše v pořádku a zda správně fungují provedené změny.

Jedná se o poměrně složitější krok, jelikož vývojáři nechtějí provést změny v plném rozsahu. V tomto případě tedy vytvořili tzv. „shadow fork“. Jedná se o jakési experimentální cvičení, při kterém se některé uzly validátora oddělily od hlavní sítě a provedly aktualizaci – jednoduše řečeno, na vlastní pěst.

„Shadow forky nám poskytují realističtější prostředí pro testování než spouštění nových testovacích sítí, protože ve stávajících testovacích sítích již probíhají transakce organicky, mají vysokou velikost a historii bloků, které vystavují uzly většímu stresu než nové testovací sítě,“ vysvětlil hlavní vývojář Tim Beiko.

Mohlo by tě zajímat: CEO PayPalu Peter Thiel: „Proč se Bitcoinu nepodařilo dosáhnout 100 000 USD? Poděkujte těmto lidem!“

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.

Shadow fork měl tedy za cíl ověřit, zda dokážou uzly z obou řetězců (Proof-of-work a Proof-of-stake) spolupracovat i po sloučení jejich údajů.

Jaký byl výsledek?

Skupina vývojářů v čele s Beikem a Jayanthim uvedla, že se tento významný krok povedl na výbornou.

Rozvětvená síť byla schopna vytvářet bloky a finalizovat transakce výhradně pomocí algoritmu Proof-of-stake. Bylo vyprodukováno přibližně 26 176 bloků při průměrné době 13 sekund. Včerejší „shadow fork“ byl první ze dvou takových plánovaných událostí. Druhá je naplánována na 22. dubna.

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...