Hash rate Bitcoinu dosáhl nového historického maxima

Share This Post

Nový rok s sebou přinesl také prudký nárůst hash rate Bitcoinu. Podle nejnovějších údajů od společnosti Glassnode dosáhla globální rychlost hashování 207,53 milionu terahashů za sekundu.

Hash rate BTC dosáhl nového ATH

Bitcoin se s velkou pravděpodobností zbavil poklesu rychlosti hashování, která byla způsobena čínským zásahem proti kryptoměnám. Duben 2021 byl pro těžaře v Číně osudným. Místní úřady začaly důkladně kontrolovat spotřebu energie lokálních těžařských společností, což nakonec vedlo k úplnému zákazu těžební aktivity. Podle portálu Bitfury za zotavení vděčíme zejména zařízením nové generace, které byly uvedeny do provozu.

Hash rate Bitcoinu na novém ATH
Hash rate Bitcoinu na novém ATH. Zdroj: Ycharts.com

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské sumy za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokrade na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Z hodnoty 58,4 milionů TH/sz 21. července 2021 dosáhl hash rate nového historického maxima na úrovni 207,53 milionu TH/s.

Vyjádření Jasona Zaluskiho ze společnosti Hut 8 Mining Corp se sídlem v Torontu:

„Zákaz těžby v Číně vyvolal geografický posun. Tento posun směřoval k zemím jako Kanada či USA. A to vnímáme jako čisté pozitivum.“

A skutečnost opravdu ukázala, že americké a kanadské společnosti získaly mnoho vysídlených těžařů, kteří se snažili najít útočiště.

V čem spočívá důležitost hash ratu?

Hash rate je jeden z nejdůležitějších ukazatel ve světě kryptoměn. Ukazuje, kolik výpočetního výkonu přispívá do bitcoinové sítě. V podstatě vždy, když je transakce ověřena, dojde k jejímu zápisu do blockchainu jako součást bloku. Hashování bloku zajišťuje platnost transakcí. Člověk, který těží Bitcoin, musí pro jeho získání zajistit „hashnutí“ hlavičky bloku, která obsahuje redigovanou verzi údajů o transakci v bloku.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Obecně platí, že čím je vyšší rychlost hashování (tedy vyšší výpočetní výkon), tím se zvyšuje pravděpodobnost, že těžař získá odměnu v podobě BTC.

Hash rate tedy hraje významnou roli při zabezpečení bezpečnosti sítě. Čím více je v síti přítomných těžařů, kteří budou poctivě těžit BTCtím je síť bezpečnější.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...