Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Share This Post

Jak si na platformě 3commas vytvořit snadno, a dokonce zdarma, automatizovaného a ziskového trading bota? Není to nic složitého ani pro začátečníka! V tomto článku se dočteš, jak funguje trading bot a jak jej správně nastavit.

Vytvoření účtu na 3commas

Podle mého názoru je nejlepší bot 3commas, protože ve srovnání s konkurencí má spoustu služeb, a všechny v základním balíčku, který je zdarma. Osobně proto doporučuji vytvořit si jen jednoho pořádného bota.

Po vytvoření účtu je třeba bota spárovat s burzou. Celý postup, jak si založit účet, nastavit a spárovat bota najdeš v tomto videu:

Jak nastavit bota

Na 3commas v levém menu najdeme sekci Grid bot. Pojďme se podívat na to, jak si jej správně nastavit, abychom měli minimální riziko a pěkné roční zhodnocení.

Osobně používám nastavení deseti objednávek. Cenové rozpětí mám nastaveno tak, abych i v případě velkých poklesů mohl dále obchodovat na burze.

Jak mám nastaveného bota
Jak mám nastaveného bota, zdroj: 3commas

Nedoporučuji nastavit nižší rozpětí, například na -20 %. Při aktuální ceně to může být například od 50 000 USD do nejnižší částky, tedy například 30 000 USD. Pokud by přišel větší pokles, z trading bota se stane hodler. A může se stát, že během dvou a více let, kdy bude market klesat, nezrealizuji ani jeden ziskový obchod, a ještě budu ve velké ztrátě. Úplně stejně by to fungovalo tehdy, kdyby cena Bitcoinu byla na jiné hladině, než je poslední období, a to 50 000 dolarů.

Jak již bylo výše zmíněno, základní balíček, který je bezplatný, má jednoho bota zdarma. To má ve srovnání s konkurencí velké výhody. Jeden bot ti totiž bude určitě stačit. Pokud jich chceš mít víc, určitě si vytvoř účet přes náš link a získáš slevu na další objednávku.

Přečti si také: DCA: nejlepší obchodní systém na kryptoměny – vyplatí se používat?

Příklad nastavení

Jestliže by se cena pohnula například na 100 000 USD, bude to maximální hodnota, kterou si nastavím, a nejspodnější hodnotu nastavím na co nejnižší cenu, například 10 000 USD. Budu mít tedy otevřené objednávky na 90 000 USD, 80 000 USD, 70 000 USD, 60 000 USD, 50 000 USD, 40 000 USD, 30 000 USD, 20 000 USD a 10 000 USD, a poslední objednávka se už samozřejmě zrealizuje za aktuální cenu. Target bude vždy o jednu objednávku výše. To znamená, že pokud cena spadne z ceny 100 000 dolarů na 30 000 USD a vrátí se zpět na 40 000 USD, tak obchod otevřený na 30 000 USD se mi zavře. Jinak řečeno, target pro zavření obchodu je vždy o jednu grid hladinu výše. Můžeme si to představit jako takové schody, kterých je konkrétně deset, a cena BTC po každém z těchto schodů během poklesů a růstů prochází.

Jaké nastavení mám já?

Ukázka bota, jak obchoduje
Ukázka bota, jak obchoduje, zdroj: 3commas

Ukážeme si to na příkladu z jednoho z mých nastavení. Jak můžeš sám vidět na obrázku, můj bot začal pracovat na 50 000 USD. Několik objednávek se během poklesu vyplnilo. Tyto obchody mají vždy o jeden schůdek vyšší target, než se otevřel obchod. Například obchod za 46 000 USD bude mít target na 46 500 USD. Obchod otevřený na 46 500 USD bude mít target na 47 000 USD, a takto můžeme pokračovat dále až ke vstupní ceně. Ostatní objednávky, například na 45 500, 45 000 a nižší, zůstávají stále aktivní na vstup do obchodu při poklesu, aby se mohly vyplnit. A během cenového návratu zpět na původní ceny je můžeme zavřít o jeden schůdek výše v zisku.

Jak nastavit bota, když cena roste?

Pokud cena roste, doporučuji alespoň jednou denně sledovat trhy a podle toho nastavovat bota, aby stále mohl obchodovat. Jestliže cena vzroste na 51 000 USD, vrchní level už nebude pro bota 50 000 USD, ale nastavím mu právě aktuálně nejvyšší cenu, čili zmíněných 51 000 USD. Pokud bych během růstu nezvyšoval horní hranici, cena může vyrůst například na 70 000 USD. Moje objednávky na otevření obchodu by stále zůstaly zaseknuté a žádné obchody by se nezrealizovaly během pohybů na trhu.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Jakých zisků dosahuje trading bot?

Obrovská výhoda oproti ostatním botům je stabilní měsíční zisk, který je vypočten na přibližně 5 % z celého kapitálu bez ohledu na to, co se děje na trhu. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že bot funguje na principu zavření obchodů v zisku, a tedy během poklesu může nějaké období být nezrealizovaná ztráta větší než samotný zisk. Proto se počítá hlavně s tím, že trh musí z dlouhodobého hlediska růst.

Osobně si vybírám bota pouze na kryptoměny z top 10, tedy hlavně Bitcoin a Ethereum. Bot by nefungoval pouze tehdy, pokud by Bitcoin spadl o 90 % a přestal by se hýbat, což je ovšem málo pravděpodobné. To by byl problém nejen pouze pro boty, ale také pro každého obchodníka na burze. Celkově tedy bez kumulace kapitálu mi bot měsíčně vydělává kolem 5 % a ročně je to něco přes 50 %. Pokud bychom kapitál každý měsíc kumulovali v rámci zisků, tak se můžeme dostat na čísla nad 70 % ročně. A to ještě znovu připomínám, že bot zhodnocuje bez ohledu na to, jaký je cenový vývoj. Ve srovnání s DCA boty, kde se často i rok čeká na zavření obchodu, grid bot zhodnocuje bez ohledu na cenový vývoj.

Přečti si také: Top události, které nás čekají v roce 2022 v kryptoměnovém světě

Jaké zisky trading bot reálně dělá?

Jaké zisky reálně generuje bot
Jaké zisky reálně generuje bot, zdroj: 3commas

Tady můžeš vidět mé poslední obchody. Přestože poslední dny je na trzích nejhorší volatilita, jakou jsme zde měli v posledních měsících, bot denně dělá kolem 5 – 10 obchodů, a při kapitálu něco přes 3 000 USD vydělává kolem 4 USD denně. V lepších dnech to může být až 20 USD za den.

Ve VIP Bitcoin Skupině se naučíš, jak efektivně pracovat s boty a trhem. Cílem tohoto projektu je hlavně vzdělávat začínající obchodníky na burze. Skupina ti zároveň nabízí kompletní obchodní servis od signálů přes webináře až po analýzy trhu. Pokud se potřebuješ na něco zeptat nebo doladit, můžeš tak vždy učinit na čtvrtečním VIP streamu. Trading tým ti pomůže. Chci vstoupit do skupiny.

Bitcoin Skupinu sleduj také na Telegramu: https://t.me/czsktrader

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....