Top události, které nás čekají v roce 2022 v kryptoměnovém světě

Share This Post

Vybrali jsme top události, které nás ve světě kryptoměn budou čekat během roku 2022. Velké aktualizace, tapering, ale také možný konec bull marketu.

Úplný přechod na ETH 2.0?

Síť Ethereum aktuálně funguje ve dvou rozdělených verzích. Původní funguje na principu proof-of-work (PoW) a novější, ETH 2.0 verze, funguje na principu proof-of-stake (PoS). Cílem vývojářů Etherea je zcela skončit s těžbou na síti a postupně přes různé aktualizace přejít kompletně na mechanismus proof-of-stake. Aktuálně jen přibližně 10 % všech mincí běží na nové verzi, zatímco až 90 % stále funguje na staré. Vše se má změnit v první polovině roku 2022, kdy přijde update s názvem Merge. Půjde o spojení obou sítí do jedné velké.

Tapering

Tapering je plán centrálních bank, v současnosti největší centrální banky USA, na zpomalování tempa kvantitativního uvolňování financí. Právě kvantitativní uvolňování mělo snížit na trzích dopady koronaviru a zajistit stabilní růst. Jelikož Fed už nemá potřebu pokračovat v záchranných balících, rozhodl se pro taperingZnamená to, že na trhy bude proudit méně peněz a cenový růst by se mohl na všech trzích výrazně zpomalit. Nezastaví se však úplně, pouze se stabilizuje na dlouhodobém průměru. Většina prognóz říká, že rok 2022 už nebude tak růstový jako rok 2021.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Konec bull marketu?

Tapering může mít dopad i na kryptoměnový trh. Nemusí sice znamenat konec rostoucího trendu, avšak minimálně zpomalit růst určitě může. V roce 2022 to budou přesně 3 roky, kdy Bitcoin až na lokální cenové výkyvy bez většího poklesu neustále roste. Pokud bychom zohlednili cykly z minulosti, tak víme, že obvykle 3 roky Bitcoin roste a poslední čtvrtý rok v celém cyklu většinou v minulosti klesal. Cykly však nejsou naprosto dokonalé, ale i tak je to možné varování před příchodem velké korekce. Bitcoin od svého posledního dlouhodobého dna na 3 200 USD udělal přibližně 2 000% zhodnocení. Nelze očekávat, že bude růst donekonečna.

Cykly na Bitcoinu
Cykly na Bitcoinu, zdroj: PlanB, Twitter

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Salvádor a státní měna?

Salvádor nemá svou státní měnu. Země oficiálně používá americký dolar a od roku 2021 také Bitcoin. Právě Salvádor je první stát na světě, který se rozhodl jít cestou postupné akceptace největší kryptoměny světa. V září uznal Bitcoin jako jediný na světě za oficiální měnu státu, která se doporučuje používat. Několikrát během roku za státní peníze vláda nakoupila Bitcoin a dokonce zřídila různé fondy, kde za zisk z kryptoměn v budoucnu plánuje vytvořit nové školy a nemocnice. Salvádor byl pravděpodobně největší politicko-kryptoměnové překvapení roku 2021. Asi každý z nás je zvědavý na to, jaký postoj bude mít Salvádor k Bitcoinu v roce 2022. Může to být vůbec první stát na světě, kde normálně v obchodě, tak jako v Číně každý platí hodinkami, tak v Salvádoru se bude platit Bitcoinem.

Regulace a konec anonymních ATM bitcoinových bankomatů?

V USA i v Evropské unii se více hovoří o regulaci kryptoměn. Konkrétně nejdůležitějším bodem je kontrola kryptoměn a přesunu peněžního majetku přes ně. Nad transakcemi nemají banky ani instituce dohled a mohou jen velmi těžko sledovat kriminálníky. Hlavně v rámci nákupu nelegálního zboží jako zbraně a drogy. Hlavně poslední roky se mnoho lidí právě díky kryptoměnám vyhýbá zdanění svých příjmů, jelikož vše je anonymní a pokud někdo ví, jak na to, tak na Bitcoinu a ostatních kryptoměnách nezanechává po sobě stopu. To se minulý rok nelíbilo Americkému kongresu. Nový návrh na kontrolu kryptoměnnových transakcí ale nakonec neprošel. Kromě toho se stále více a více začíná mluvit o tom, že v roce 2022 budou všechny BTC ATM bankomaty omezeny pro neověřené uživatele na 0 euro. Čili bez ověření identity nebude možné použít tento způsob nákupu a prodeje kryptoměn. Pro většinu kryptonadšenců to tak může být velmi negativní krok špatným směrem.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....