Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Share This Post

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních soudů.

13. ledna jihokorejský nejvyšší soud dokončil své rozhodnutí, že burza musí investorům zaplatit odškodné za 1,5hodinový výpadek služeb ze dne 12. listopadu 2017. Podle  místního zpravodajského zdroje jsou škody ekvivalentní k 202 400 USD, nebo 251,4 milionu wonů v regionální měně.

Zpočátku okres rozhodoval proti investorům, i když došlo později k zrušen. Dokončené rozhodnutí Nejvyššího soudu nařídilo 132 zúčastněným investorům vyplatit škody v rozmezí od pouhých 6 USD do přibližně 6 400 USD.

Konečné rozhodnutí soudu uvedlo, že:

„Břemeno nebo náklady technologických selhání by měl nést provozovatel služby, nikoli uživatelé služby, který za službu platí provizi.“

Největší kryptoměnová burza v zemi

Bithumb je největší kryptoměnová burza v zemi. Dočasný výpadek přišel poté, co se průměrný počet objednávek za hodinu náhle zdvojnásobil a toky transakcí byly omezené

Investoři, kteří požadovali odškodnění, tvrdili, že například u Bitcoinu Cash a Ethereum Classic došlo během výpadku k velkým pádům.

Před tímto rozhodnutím byl Bithumb pod přísným dohledem místních úřadů. Po vyšetřování bývalého předsedy burzy a náhlé smrti jednoho z největších akcionářů po obviněních ze zpronevěry je nyní Bithumb vyšetřován regulátory.

Vyšetřování je „zvláštním daňovým šetřením“, které provádí národní daňová služba (NTS). Úřady zkoumají možnosti daňových úniků a 10. ledna provedly razii v sídle Bithumb.

Závěr

Zdá se, že regulační orgány v Jižní Koreji zasahují proti místní krypto scéně. V listopadu 2022 země zahájila vyšetřování na burzách kryptoměn za účelem uvedení nativních tokenů.

Po skandálu FTX jihokorejské město Busan oznámilo, že opouští globální kryptoburzy od svých plánů na integraci digitálních burz třetích stran.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...