Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Share This Post

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních soudů.

13. ledna jihokorejský nejvyšší soud dokončil své rozhodnutí, že burza musí investorům zaplatit odškodné za 1,5hodinový výpadek služeb ze dne 12. listopadu 2017. Podle  místního zpravodajského zdroje jsou škody ekvivalentní k 202 400 USD, nebo 251,4 milionu wonů v regionální měně.

Zpočátku okres rozhodoval proti investorům, i když došlo později k zrušen. Dokončené rozhodnutí Nejvyššího soudu nařídilo 132 zúčastněným investorům vyplatit škody v rozmezí od pouhých 6 USD do přibližně 6 400 USD.

Konečné rozhodnutí soudu uvedlo, že:

„Břemeno nebo náklady technologických selhání by měl nést provozovatel služby, nikoli uživatelé služby, který za službu platí provizi.“

Největší kryptoměnová burza v zemi

Bithumb je největší kryptoměnová burza v zemi. Dočasný výpadek přišel poté, co se průměrný počet objednávek za hodinu náhle zdvojnásobil a toky transakcí byly omezené

Investoři, kteří požadovali odškodnění, tvrdili, že například u Bitcoinu Cash a Ethereum Classic došlo během výpadku k velkým pádům.

Před tímto rozhodnutím byl Bithumb pod přísným dohledem místních úřadů. Po vyšetřování bývalého předsedy burzy a náhlé smrti jednoho z největších akcionářů po obviněních ze zpronevěry je nyní Bithumb vyšetřován regulátory.

Vyšetřování je „zvláštním daňovým šetřením“, které provádí národní daňová služba (NTS). Úřady zkoumají možnosti daňových úniků a 10. ledna provedly razii v sídle Bithumb.

Závěr

Zdá se, že regulační orgány v Jižní Koreji zasahují proti místní krypto scéně. V listopadu 2022 země zahájila vyšetřování na burzách kryptoměn za účelem uvedení nativních tokenů.

Po skandálu FTX jihokorejské město Busan oznámilo, že opouští globální kryptoburzy od svých plánů na integraci digitálních burz třetích stran.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....

Rusko začne pracovat na vypořádacím systému CBDC

Ruská centrální banka je údajně připravena začít vyvíjet systém...