JPMorgan průzkum – pouhých 5 % věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 $ v roce 2022

JPmorgan průzkum bitcoin
JPmorgan průzkum bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Jedna z největších investičních bank na světě má připravené své předpovědi cen BTC pro rok 2022. V nedávném průzkumu se JPMorgan Chase zeptal svých klientů: Kde vidíte obchodování s bitcoiny na konci roku 2022? Jen 5 % uvedlo, že digitální mince dosáhne 100 000 USD. 9 % uvedlo, že překoná předchozí historické maximum a dosáhne více než 80 000 USD.

Banka je známá svým bohatým klientským portfoliem. Zatímco někteří bitcoinoví býci mohou uvítat zprávu, že 14 % klientů JPMorgan očekává minimálně dvojnásobný nárůst, není to ohňostroj, na jaký je trh kryptoměn zvyklý.

Nicméně celkově je průzkum obecně pozitivní. Většina klientů (55 %) vidí obchodování s BTC na konci roku za 60 000 USD nebo více. Pouze jedna čtvrtina očekává, že ceny klesnou pod 40 000 USD.

Průzkum
Průzkum. Zdroj: J.P. Morgan

Nikolaos Panigirtzoglou, autor výzkumné zprávy, uvedl:

„Náš ukazatel pozice Bitcoinu založený na futures BTC vypadá přeprodaně. Reálná hodnota mince je mezi 35 000 – 73 000 USD, v závislosti na tom, co investoři předpokládají.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také – Mike Novogratz je svědkem obrovské poptávky po Bitcoinu od institucí – je za to, že cena půjde nahoru!

JPMorgan se stále více angažuje

Skupina, která spravuje aktiva v hodnotě více než 2,6 bilionu dolarů, se stále více angažuje v prostoru kryptoměn. A to zejména od uvedení vlastního JPM Coinu v roce 2019. Jako součást velké čtyřky amerických investičních bank vzdělává své zákazníky a investory o výhodách a nevýhodách Bitcoinu od července 2021.

V září loňského roku generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon zmírnil svůj postoj k Bitcoinu. Sdílel, že Bitcoin by mohl za pět let dosáhnout 10násobku, ale stále si žádný nekoupí.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin a Ethereum v roce 2022 za 100 000 $ a 5 000 $ podle Bloomberg Intelligence


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.