Dosáhne Bitcoin konečně hodnoty 100 000 USD a jaký bude rok 2022 pro kryptoměny?

Share This Post

Něco na úvod

Rok 2021 byl velmi divoký. A asi jen málokdo by v lednu dokázal odhadnout, že přesně takhle bude vypadat celý následující rok. Velká očekávání, že se Bitcoin bude poprvé v historii obchodovat za 6ciferná čísla, se nakonec nenaplnila. Rovněž se ani nenaplnil scénář, že přijde velká altcoinová sezóna, během které každý shitcoin, který nemá žádnou hodnotu, udělá 1 000 % za rok. Dokonce i stabilní kryptoměny jako NEO nebo XTZ se namísto růstu doslova pouze trápily. To byla jedna, ta horší část kryptoměnového světa. V pozitivnější stránce můžeme vnímat obrovské zisky kryptoměn Solana, Dogecoin či Shiba. Celý kryptoměnový svět se tak rozdělil na 2 části – projekty, kterým se dařilo a na kterých každý vydělával, na druhé straně projekty, od kterých se očekávalo hodně, ale zklamaly. Bude rok 2022 opravný pro některé projekty a uvidíme konečně velké zisky na téměř každé kryptoměně?

Mohlo by tě zajímat: Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Dosáhne Bitcoin v roce 2022 hodnoty 100 000 USD?

Bitcoin během roku udělal přibližně 100% hodnocení. Je to velmi dobrý výsledek a jde o jedno z nejziskovějších aktiv světa. Očekávalo se ale víc. Téměř všechny známé analýzy, modely a předpoklady, které čekaly minimálně 100 000 USD za BTC již během roku 2021, selhaly. Maximum bylo jen něco pod 70 000 USD. V roce 2021 byl navíc trh podporován několika stimulačními balíky centrálních bank, což se projevilo na jednom z historicky nejlepších let na akciovém a indexovém trhu. Dokonce poprvé v historii největší akciový index výrazně nezaostal za Bitcoinem. Kde se tedy stala chyba? První polovina roku 2021 se ubírala velmi slibným směrem. Cenový růst byl podpořen hlavně velkými investory jako Grayscale, Microstrategy a Tesla. Od května ale přišla okurková sezóna a kromě peněz od Microstrategy se už žádné další do trhu nenalily. A právě to Bitcoin potřebuje. Potřebuje velké investory, kteří dokáží na trhu svými nákupy dělat velké pohyby. Bitcoin už není jako v roce 2014 – aktivum pro retailové spekulanty. Drobné nákupy od běžných lidí už nestačí ke stabilnímu růstu.

Odhad redakce: Bitcoin je nadále v rostoucím cyklu a pravděpodobně bude v nastaveném trendu pokračovat i v roce 2022. Je dost reálné, že na 100 000 USD minimálně krátkodobě Bitcoin uvidíme. Stabilně se ale nad touto hodnotou neudrží.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Uvidíme v roce 2022 altcoin season?

Je velmi sporné posuzovat, zda pravidelná altcoinová sezóna, která se odehrávala v předchozích cyklech, nastala už minulý rok, nebo ne. Většina kryptoměn byla v zisku, ale když si rok 2021 porovnáme například se začátkem roku 2018, kdy altcoiny dělaly denně 1 000 %, stále můžeme mít pocit, jako kdyby nám zde něco chybělo. Tím myslím poslední finální růst, po kterém už začne klesající trend na kryptoměnových trzích.

Odhad redakce: Těžko říct, jaké zisky budou v roce 2022. Určete minimálně jedno lepší období, kdy naše peněženky budou šťastné, zažijeme. S velkou pravděpodobností nás minimálně jedna altcoinová sezóna čeká.

Začne bear market?

Bitcoin pravidelně v minulosti zažíval 4leté cykly. Celý cyklus funguje na principu růstu po halvingu, tedy po snižování odměn pro těžaře. V minulosti obvykle vždy první 2 roky po halvingu Bitcoin rostl, následně 2 roky převážně klesal nebo se vzpamatovával z korekce. Toto 2leté období, kdy se očekává na trhu růst, končí v květnu. Kromě toho zhruba ve stejném období končí i stimulování ekonomiky centrálními bankami, hlavně centrální bankou USA. Cenový růst tak může výrazně oslabit.

Odhad redakce: Rok 2022 bude spíše ve znamení poklesů. Převážně ale až ve druhé polovině roku.

Přečti si také: Jaké strategie použít pro Binance staking – až 100% roční zhodnocení!

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....