Bitcoin analýza – dosáhla cena absolutního dna korekce na hladině 40 000 $?

Bitcoin pokračuje v mírném růstu. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol

Bitcoin z krátkodobého hlediska pokračuje v mírně rostoucím trendu a od posledního vysokého spodního knotu dosahuje již více než 10% zhodnocení. Nesmíme však zapomínat na to, že cena je stále v korekční struktuře a v rámci této struktury jsou minima i maxima klesající. Přesto může jít o dno korekce.

Poslední vytažení na minimu bylo poměrně silné, o čemž svědčí vysoký spodní knot. Z krátkodobého hlediska je tak možné, že cena dosáhne znovu zóny kolem 47 000 $. Pokud chceme přemýšlet nad reverzí trendu, cena by musela překonat poslední maximum, které se nachází až na hladině 52 000 $.

BItcoin pokračuje v mírném růst
BItcoin pokračuje v mírném růstu. Zdroj: TradingView

Takové analýzy se můžeš i sám naučit a sám dělat v naší VIP skupině. Naši profesionální tradeři pro tebe připravili 15 kurzů, kde najdeš více než 200 video tutoriálů. Zároveň jsou součástí členství také denní náhledy trhu od našich traderů, analýzy a signály. >>> Chci koupit VIP členství <<<.

Mohlo by tě zajímat: Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Bitcoin pokračuje v mírném růstu

Pokud by i cena dosáhla zmíněné zóny kolem 47 000 $ a respektovala ji jako rezistenci, nejdůležitější bude následně vytvořit minimum alespoň na hladině 40 000 $. Pokud bychom spadli pod 40 000 $, korekce se zjevně prodlouží. Z dlouhodobého hlediska stále platí, že korekce je běžná a současný rostoucí cyklus není ukončen.

Dlouhodobá minima jsou stále vyšší a trend Bitcoinu zůstává býčí. Kdy přesně nastane zastavení korekce, nikdo neví, ale její síla je zhruba 42 %, což je běžný údaj. Z krátkodobého hlediska budeme hlavně sledovat, zda nedojde k reverzi trendu. Zatím ji cena neindikuje.

Přečti si také: Jaké strategie použít pro Binance staking – až 100% roční zhodnocení!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.