Kdo jsou majitelé 10 nejbohatších BTC adres? – Záhadné peněženky, které ukrývají tajemství

0
Kdo jsou majitelé 10 nejbohatších BTC adres? - Záhadné peněženky, které ukrývají tajemství

Není žádnou novinkou, že i v kryptosvětě se najdou extrémně bohatí lidé, kteří dokonce mají takové velké množství kapitálu, že mohou manipulovat leckdy s cenou Bitcoinu. Například jen na „nejbohatší“ BTC peněžence se aktuálně nachází přes 151 000 Bitcoinů, což představuje hodnotu přibližně 1.3 miliardy USD. Jelikož jsou adresy peněženek šifrované, je téměř nemožné určit, komu nejbohatší peněženky patří. Můžeme se tedy obávat manipulace trhu ze strany Bitcoin whales?

Kryptomilionáři ovládají Bitcoin

Pouze na 2 000 peněženkách se nachází přibližně 50 % všech Bitcoinů, které se podařilo zatím vytěžit. Dokonce i těchto 2 000 peněženek podle odhadů patří jen přibližně 1 000 nejbohatším lidem podle množství BTCVíme komu tyto peněženky patří? U většiny je to téměř nemožné zjistit, protože jsou zašifrované pomocí funkce SHA-256Jeden způsob, jak zjistit, komu peněženka patří, je, že buď se sám prozradí majitel, nebo se v historii transakcí podaří najít nějaká souvislost, která by mohla dát indicie na hledání majitele.

Víme tedy, kdo vlastní 10 nejbohatších peněženek? Aktuálně nejbohatší BTC peněženka má na svém kontě uložených přes 151 000 BTC. Tato wallet patří burze Huobi. Vzhledem k tomu, že burzy by měly zveřejňovat adresu svých peněženek, není složité zjistit, komu tato peněženka patří. 7. nejbohatší peněženka například patří burze Bitfinex, o jedno místo níže následuje cold wallet Binance. V TOP 10, přesně na 10. příčce, je aktuální cold wallet další burzy, Bittrex. Na 4. místě se nachází záhadná peněženka, kde byla zatím provedena pouze jedna transakce. 5. 11. 2019 byla na tuto peněženku vložena historicky jedna z největších transakcí, konkrétně téměř 90 000 BTC. Od té době se žádný jiný pohyb na této wallet neudál. Podivná adresa v žebříčku nejbohatších peněženek je i na druhém místě. Rovněž na této adrese jen před několika dny bylo vložených více než 100 000 BTC, od tehdy se žádný další významných pohyb neudál.

Anonymní boháči v kryptosvětě

Mezi nejbohatšími kryptomilionáři se skrývají i známé osobností, které většinou nevlastní nejbohatší BTC peněženky na světě, naopak ale disponují hned několika peněženkami, kde mají dohromady nashromážděných více BTC, než se nachází na cold wallet Huobi (aktuálně nejbohatší BTC wallet). Bratři Winklevossovi vlastní Bitcoiny v hodnotě přibližně 1.5 miliardy BTC. Tito bratři vlastní hned několik peněženek z TOP nejbohatších adres. Samozřejmě je třeba zmínit i neznámého zakladatele Bitcoinu Satoshiho Nakamota, který má na svých peněženkách přibližně 1,1 milionu Bitcoinů. Gavin Andresen je možná méně známá osoba v kryptokomunitě, nicméně mnoho lidí jej považuje za „spoluzakladatele“ BTC, neboť v roce 2010 aktivně pracoval na vývoji sítě. Stejně hodně důkazů naznačuje, že mu může patřit hned několik peněženek z TOP 10 nejbohatších adres. Nejbohatší BTC peněženky monitoruje web bitinfocharts.com.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na