Spoluzakladatel Etherea vidí možnou spolupráci s čínskou bankou, uvítal by zájem i z opačné strany

0
Spoluzakladatel Etherea vidí možnou spolupráci s čínskou bankou, uvítal by zájem i z opačné strany

Ethereum je již několik let hned po Bitcoinu druhou nejznámější kryptoměnou na světě. Stejně tak počtem členů v komunitě nijak nezaostává za Bitcoinem. Ačkoliv kryptoměna ETH měla velké množství problémů – od velké krádeže v roce 2016 až po škálovatelnost – stále jde o projekt, který se každým rokem zlepšuje a posouvá dál. Již v roce 2016 bylo velkým krokem vpřed rozdělení původní ETH sítě na Ethereum Classic a Ethereum. Toto dělení mělo nepochybně pozitivní vliv nejen na komunitu, ale i na cenu ETH. 

Poslední měsíce se aktivně spekuluje na přechod z verze 1.0 na verzi 2.0. Programátoři a komunita od tohoto updatu očekávají velké změny. Nejdůležitější změnou bude přechod z PoW na PoS, čili těžba se nahradí „stakingem“. Kromě přechodu na novou verzi ETH se v posledních týdnech dost často mluví také o možné spolupráci s čínskou centrální bankou.

Spolupráce s Čínou

Spoluzakladatel Etherea a zakladatel Consensys Joseph Lubin řekl, že doufá v možnou spolupráci s čínskou centrální bankou. Lubin přednesl své připomínky a názory během rozhovoru s deníkem Forbes. Článek byl zveřejněn 9. listopadu. Lubin vysvětlil:

„Myslím si, že máme společné názory a cíle, jaké má čínská centrální banka. Doufejme, že brzy přijde ke spolupráci. Netuším ale, co centrální banka zamýšlí.“

Lubin dále dodal, že by uvítal větší zapojení Číny v ekosystému Etherea. Uvedl případ obchodní platformy založené na blockchainu a poznamenal, že ještě v této době mnoho firem používá zastaralé technologie, které ani zdaleka nemohou konkurovat blockchainu.

Rád bych pomohl Číně získat odborníka na technologie. Jsem otevřený ledajaké spolupráci kolem projektu Ethereum. Hlavní myšlenkou je, že Ethereum je nejsilnější projekt na blockchainu a je to velmi pozitivní virus, který se implantuje do mysli lidí.“

Lubin také naznačil očekávání, že Čína bude nadále oslabovat dominanci amerického dolaru jako světové rezervní měny. Zároveň se však domnívá, že Čína a Rusko i bez amerického dolaru zvyšují svůj vliv na trhu.

„Existuje mnoho důvodů, proč se americký vliv zmenšuje. Nemusí to být špatná věc, v některých ohledech to ale naopak může mít nepříznivý vliv.“

Žádný stát na světě nemůže zničit kryptosvět!

Lubin reagoval i na poslední zprávy, které se objevily před několika měsíci, o tom, jak chce  Čína zakázat kryptoměny. Myslí si, že Čína může mít negativní vliv na kryptoměny. Zároveň však připouští, že Čína může udělat, co chce, ale kryptoměny se reálně nepodaří zakázat. Naopak tvrdí, že technologie blockchain se může v budoucnu používat pro transakce.

Čtěte dále:

Evropská centrální banka vyzývá ostatní banky, aby bojovaly proti kryptoměnám

Zdroj:
cointelegraph.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na