Medvedí trh je na konci – Bitcoin v apríli začne rásť

Share This Post

V nedeľu som v analýze písal o silnom trende bitcoinu z dlhodobého hľadiska. Tento týždeň nie je úplne zaujímavý z pohľadu plánovaných makroekonomických udalostí (okrem piatkového indexu osobných výdavkov na spotrebu), ale blíži sa koniec mesiaca a s ním finále mesačnej sviečky. A zatiaľ nám ukazuje, že by trend mohol uzavrieť medvedí trh a začať rásť do býčej formy.

Populárny obchodník a analytik Rekt Capital vo svojom twitterovom príspevku predstavil trendovú líniu BTC/USD. Zatiaľ sa zdá, že by marcová svieca mohla preraziť túto líniu a zakončiť nad ňou. S ohľadom na historické správanie sa vždy jednalo o býčí signál a začiatok rastu. V grafe zobrazil podobnú formáciu z roku 2014 a 2019. Ide o mesačný graf a mierka je logaritmická.

Graf ceny bitcoinu s označením opakujúcej sa trendovej línie a prierazom na začiatku býčieho trhu
Graf ceny bitcoinu s označením opakujúcej sa trendovej línie a prierazom na začiatku býčieho trhu (zdroj: TradingView/Twitter/@rektcapital)

Ďalšie signály hovorí pre rast

Bitcoin si za marec pripísal skoro 20 % (zatiaľ) a na úrovni 25 500 USD sa nachádza podpora vo forme 200-týždňového kĺzavého priemeru. Rýchly pokles na túto úroveň môže viesť k zvýšenému záujmu obchodníkov a bitcoin tak bude mať dosť sily na prerazenie rezistencie 28 700 USD. Možnému rastu nasvedčujú aj dáta hodlerov. Viac ako 52,5 % všetkých vyťažených bitcoinov sa už minimálne dva roky nepohlo z peňaženiek. Hodleri držia a veria v rast.

Počet peňaženiek bez pohybu za posledné viac ako dva roky (sivá) v porovnaní s cenou bitcoinu (žltá)
Počet peňaženiek bez pohybu za posledné viac ako dva roky (sivá) v porovnaní s cenou bitcoinu (žltá) [zdroj: glassnode]

K dnešku je aktívnych 45 388 865 nenulových peňaženiek a počet so zostatkom väčším ako 0,1 BTC dosahuje nové rekordy. Naopak na burzách je najnižší zostatok bitcoinu za posledných 5 rokov. Hodleri dokupujú.

Chýba nám cca 390 dní do ďalšieho halvingu

Ďalším výkladom a pozitívnym ukazovateľom môže byť aj blížiaci sa štvrtý halving bitcoinu. Z historických dát je možné vyčítať, že cca 470 dní pred touto udalosťou vždy začalo dochádzať k rastu ceny a začiatku býčieho trhu.

Graficky znázornené obdobie cca 470 dní pred halvingom (modrá), kedy dôjde k ukončeniu medvedieho trhu a začne býčí
Graficky znázornené obdobie cca 470 dní pred halvingom (modrá), kedy dôjde k ukončeniu medvedieho trhu a začne býčí (zdroj: TradingView/Twitter/@tedtalksmacro)

Záver

S ohľadom na analýzu Rekt Capital sa teda už v sobotu dozvieme, či je medvedí trh na konci a začína býčia fáza. Veľa ľudí si to praje a veľa ľudí o tom hovorí. Snáď si z nás bitcoin v sobotu neurobí apríl. Väčšina sa totiž často mýli.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cointelegraph.com [1], cointelegraph.com [2]

Related Posts

Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC)...

Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Ruská centrálna banka chce zaviesť CBDC do roku 2025

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Väčšina všetkých zbierok NFT je v súčasnosti bezcenná

Non-Fungible Tokens (nezameniteľné tokeny, NFT), respektíve obchodovanie s nimi,...

Open interest o bitcoin futures vzrástol o 1 miliardu dolárov

Bitcoin sa vyšplhal podozrivo rýchlo nad 27 000 dolárov....

Prinesie MiCA koniec stablecoinov v Európe?

Na konci mája ministri financií 27 členských štátov Európskej...