Medvědi zatínají zuby do Bitcoinu – Je $50 000 dobrá cena na nákup?

Medvědi zatínají zuby do Bitcoinu - Je $50 000 dobrá cena na nákup?

I čtvrtek na trhu s kryptoměnami přišel ve znamení červené. Padá vše odshora dolů, dokonce i THETA, která dnes dumpla o 30 %. Ale ten Bitcoin! Ještě včera se zdálo, že se možná odrazil od hladiny 53 000 dolarů a že po oznámení od Tesly by mohl jít na nové ATH, dnes už ale zase padá. Dokonce testuje 50 000 dolarů. Nachází se tak na ceně ze začátku března.

1 h BTC / USD - bitstamp
1 h BTC / USD – bitstamp

Čtěte také: POTVRZENO! Tesla přijímá platby v Bitcoinech! Odstartuje to bullrun na 100 000 dolarů?

Bitcoin se nachází na silné supportní zóně

50 000 dolarů je již docela zajímavá cena na nákup. V únoru a na počátku března tam institucionální investoři do Bitcoinu nalili neskutečné miliardy, a proto je málo pravděpodobné, že Bitcoin klesne o moc níže.

Budeme se divit, pokud do konce týdne půjdeme výrazně pod hladinu 48 000 dolarů, kde jsme zaznamenali největší nákupy.

bitcoin, Medvědi zatínají zuby do Bitcoinu – Je $50 000 dobrá cena na nákup?, TRADING11

Chcete-li nakupovat Bitcoin, či další kryptoměny, najděte si bezpečnou a ověřenou směnárnu, která vás neokrádá na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn a můžete tam získat úroky za dlouhodobé držení. Vytvořte si účet přes  >>> tento odkaz <<<  a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Pohled na log graf

Nakonec ještě připojujeme menší zajímavost, pohled na denní logaritmický graf Bitcoinu. Bitcoin je aktuálně v období exponenciálního růstu, a dlouhodobější časové úseky jsou tak přehlednější na log grafu, který znázorňuje procentuální pohyby.

Logaritmický graf Bitcoinu
Logaritmický graf Bitcoinu

Jak vidíte, od října Bitcoin vytváří stoupající trendline, která ho vynesla na současné hodnoty. Pouze během prosincové korekce na chvíli klesl pod ní, ale velmi rychle se vrátil zpět.

Propad z konce února nebyl dostatečně hluboký a Bitcoin nakonec zůstal vysoko nad touto trendovou linií. Možná i proto po se vytvoření nového historického maxima zastavil a přišlo druhé kolo korekce. Aktuálně se již k trendové linii blížíme, což může dát trhu dostatečný impuls na další růst.

Učíte se obchodovat? Přečtěte si: Money management na burze – Kvůli tomuto většina nováčků prodělá na kryptoměnách!

Téměř všechny altcoiny dnes krvácejí

Je docela zajímavé, že Ethereum dnes “překonává” Bitcoin a padá o něco pomaleji. Cena této kryptoměny se drží na 1600 dolarech, což je pokles “jen” o 7%. Ještě lépe je na tom největší konkurent Etherea. Cardano ADA se posunulo pouze o 3% níže a obchoduje se na ceně 1,1 dolaru.

V minulých dnech, kdy trh padal, jsme ještě mohli vidět pár altcoinů, které rostly. Zmiňovali jsme projekt THETA, Filecoin FIL, Pundi X NPXS či Bittorrent BTT. Dnes už stoupá jen ten NPXS, a to “jen” o 8%. Jinak je to červená odshora dolů s výjimkou stablecoinů.

Mohlo by vás také zajímat: Nový NFT altcoin s potenciálem – Stoupl o 2000 %, má vlastní aplikaci a velké partnerství

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.