Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka spouští svou vlastní digitální měnu na jimi vytvořeném blockchainu. Cílem tohoto společného projektu je seznámení se s principy fungování kryptoměn. Informaci přinesl web Financial Times.
Tato měna bude dostupná pouze v rámci těchto dvou finančních organizací a nebude možné si v reálném světě za ni koupit žádné zboží a služby. Těmto organizacím jde tedy hlavně o vytvoření zkušebního modelu, jakým způsobem mohou fungovat digitální měnové ekonomiky. Zaměstnanci získají tokeny tak, že dosáhnou určených tréninkových cílů. Poté si je budou moci směnit za různé odměny. Žetony bude možné použít v aplikaci Learning Coin, jejímž primárním účelem je vzdělávání uživatelů, ať již formou blogu, výzkumů či video obsahu.
MMF přiznává mezery
MMF v tomto svém oznámení poukazuje zejména na velký rozmach kryptoměnových aktiv a blockchainu a zároveň přiznává jistou „rostoucí mezeru ve znalostech“ mezi zákonodárci a ekonomy na jedné straně a vývojáři a uživateli blockchainu na straně druhé. Důležitá věc, které z dokumentu vyplývá, je zvýšená potřeba těmto věcem porozumět a umět reagovat. Dokument byl zveřejněn jen pár dní poté, co Christine Lagardeová, výkonná ředitelka MMF v rozhovoru pro CNBC konstatovala, že „…kryptoměny zcela jasně otřásají systémem…“
MMF a Světová banka mají spolu poměrně úzký vztah, neboť pravidelně spolupracují při poskytování finanční pomoci ekonomikám, které se nacházejí v krizi. MMF poskytuje nízkoúrokové půjčky zemím, které mají problémy s platební bilancí a Světová banka využívá své půjčky na podporu rozvoje a snižování chudoby. V praxi se tak obě instituce zabývají řešením podobných otázek. A fakt, že se dva takto významní giganti snaží pochopit digitální měny a blockchainovou technologii je pro mne osobně dalším potvrzením, že kryptoměny je třeba brát vážně a ani zdaleka nekončí.
Co číst dále?
Největší japonská banka potvrzuje spuštění vlastní digitální měny již v tomto roce
Zdroj:
breakermag.com