15.04.19 Technická analýza ZEC/USD – Vidím priestor na rast!

0

V nasledujúcej analýze sa pozrieme na zaujímavú príležitosť, ktorú momentálne vidím na ZEC/USD.

Tak ako väčšina altcoinov voči USD, tak aj ZEC sa momentálne nachádza v 4-tej vlne podľa Elliot Waves Theory. Štvrtá vlna býva typická svojou nevyspytateľnosťou a často aj veľmi zdĺhavým sideway pohybom, čiže pohybom do strany. Rovnako typickou črtou pre štvrtú vlnu je aj formácia triangel. To však nie je prípad ZEC.

Keď si však natiahneme fibonacci retracement od dna druhej vlny po vrchol tretej vlny, tak zistíme, že na úrovni 0.382 je veľmi silný support. Zcash mal celkom slušný retracement a momentálne vytvoril vyššie minimum. Potrebovali by sme, aby vytvoril ešte vyššie maximum a potvrdil tak uptrend.

Kam cieliť predaj?

Vždy treba mať viac targetov a variant. Prvý target by som umiestnil na aktuálne high čo sedí na hodnote cca 78,10 USD na Bitfinexe. Avšak podľa platných pravidiel Elliot Waves Theory by Zcash mohol kľudne dôjsť niekde do zóny 82,15 – 86,30 USD. Prvý target je konzervatívny a druhý target je skôr bullish pri potvrdení trendu.

Bitcoin môže zamiešať karty

Sme však vo svete kryptomien a všetci dobre vieme kto tu mieša karty. Pri ZEC sme vylúčili konsolidáciu v triangli, pretože to skôr vyzerá na klasickú korekciu. Avšak pri bitcoine stále nie je rozhodnuté či konsoliduje v triangli, alebo v klasickej ABC korekcii. Ak by bitcoin zamiešal karty, tak ZEC môže ešte stále dočasne klesnúť, ale určite by sme nemali prelomiť hranicu 63,36 USD, ktorá je 0.5 fibo úroveň a zároveň tu skončil aj knot predchádzajúceho rastu.

ZEC, 4H, Bitfinex

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na: https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na