Na burzách zůstalo v oběhu jen 1,3 milionu BTC – Bitcoin je stále cennější

Share This Post

Bitcoin a jeho nabídka na burzách vysychá a dostává se na nová minima, která jsme neviděli roky. V nedávném tweetu od CryptoRank se jen 6,3 % z celkové nabídky bitcoinů, čili 1,3 milionu BTC, nachází na kryptoměnových burzách.

Klesající nabídka není žádnou novinkou od halvingu Bitcoinu v roce 2020, kdy byla odměna za blok BTC snížena na polovinu. Dostupnost BTC na burzách následovala a za poslední rok pomalu klesala. Výměnné peněženky tvořily 9,5 % nabídky BTC v říjnu 2020, těsně před vánočními maximy v roce 2020, a 7,3 % v červenci tohoto roku. Prosincová hodnota 6,3 % je nejníže zaznamenaná v roce 2021.

Zajímavé je, že dominance BTC peněženky Coinbase také klesá. Americká burza v minulosti uchovávala více BTC než všechny ostatní burzy dohromady. Tato dominance se za poslední rok snížila z 50,52 % na 40,65 %.

BTC držené na burzách
BTC držené na burzách. Zdroj: Cryptorank

Zprávy následují po řadě pozitivních cenových metrik, které zapadají do rostoucí cenové akce Bitcoinu. V první řadě nelikvidní nabídka BTC na zimu zamrzla, protože nabídka BTC přecházející z „likvidního“ do „nelikvidního“ stavu je nyní 100 000 BTC za měsíc. V podstatě je více BTC uzamčeno v cold storage oproti množství, které se těží.

Glassnode, společnost zabývající se on-chain analýzou, sdílela další pozitivní zprávy o chování na burzách. Sedmidenní klouzavý průměr pro objem výměnného přílivu BTC právě dosáhl pětiměsíčního minima 978,452 BTC a týden co týden klesal. Nedostatek nabídky na burze může pokračovat se stále menším počtem BTC odesílaných na burzy.

Pokud chceš nakoupit Bitcoin, Ethereum či jiné kryptoměny, jednoznačně doporučujeme využít služeb burzy Binance. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

Přečti si také – Boj proti kryptoměnám v Turecku pokračuje! – Binance dostává pokutu a Erdogan útočí dál!

Někteří investoři upřednostňují online Bitcoin

Kromě toho je důležité poznamenat, že mnozí retailoví investoři a některé společnosti ukládají své BTC na burzách, což naznačuje, že „nelikvidní“ BTC mohou být ještě nižší. Někteří BTC hodleři by přenechali úschovu svých klíčů burzám místo toho, aby své BTC přenesli do režimu offline.

Výsledkem však je, že zatímco 1,3 milionu BTC zůstává na burzách, nemusí „obíhat“ a mohou ve skutečnosti přispívat k nelikvidní nabídce.

Mohlo by tě zajímat – Navzdory obavám z regulace stablecoinů obchodníci skupují současné dno BTC

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...