Navzdory obavám z regulace stablecoinů obchodníci skupují současné dno BTC

Share This Post

Je zvláštní, že cenový vrchol BTC z 10. listopadu nastal právě tehdy, když Spojené státy oznámily, že inflace dosáhla 30letého maxima. Nálada se ale rychle obrátila po obavách z toho, že čínský realitní developer Evergrande nesplácí své půjčky. Zdá se, že to ovlivnilo širší strukturu trhu.

Obchodníci se obávají regulací stablecoinů

Po této fázi rychle následoval neúprosný tlak ze strany regulátorů a tvůrců politik na emitenty stablecoinů. Nejprve přišlo 12. listopadu odmítnutí spotového bitcoinového ETF společnosti VanEck ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzy. Popření přímo souviselo s názorem, že stablecoin společnosti Tether (USDT) není solventní.

Výbor pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti USA uspořádal 14. prosince slyšení o stablecoinech se zaměřením na ochranu spotřebitelů a jejich rizik. Dne 17. prosince americká Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC) vyjádřila své obavy z přijetí stablecoinů a jiných digitálních aktiv. Rada doporučuje, aby státní a federální regulační orgány přezkoumaly dostupná nařízení a nástroje, které by se daly použít na digitální aktiva,“ uvádí se ve zprávě.

Zhoršení nálady ze strany investorů se odrazilo v prémii futures kontraktů na bitcoiny CME. Metrika měří rozdíl mezi dlouhodobějšími futures kontrakty a aktuální spotovou cenou na běžných trzích.

Kdykoli se tento indikátor změní na negativní, je to situace známá také jako backwardation a naznačuje, že je přítomen medvědí sentiment.

Bitcoinová CME 2měsíční prémiová forwardová smlouva vs. Coinbase/USD
Bitcoinová CME 2měsíční prémiová forwardová smlouva vs. Coinbase/USD. Zdroj: TradingView

Tyto smlouvy se obvykle obchodují s mírnou přirážkou, což naznačuje, že prodejci požadují více peněz, aby mohli déle zadržet vyrovnání. Futures by se měly obchodovat s 0,5% až 2% anualizovanou prémií na zdravých trzích, což je situace známá jako contango.

Všimněte si, jak se indikátor po 9. prosinci posunul pod „neutrální“ rozsah, když se Bitcoin obchodoval pod 49 000 $. To ukazuje, že institucionální obchodníci projevují nedostatek důvěry, ačkoli to ještě není medvědí struktura.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také – Analýza BTC – obrací se trend? Dlouhodobé dno stále není potvrzeno

Top obchodníci BTC zvyšují své býčí sázky

Údaje poskytnuté z burz zvýrazňují čisté long/short pozice obchodníků. Analýzou pozice trvalých a termínovaných kontraktů lze lépe pochopit, zda profesionální obchodníci mají sklon k býčí nebo medvědí tendenci.

Mezi jednotlivými burzami se občas vyskytují nesrovnalosti v metodikách, takže investoři by měli namísto absolutních čísel sledovat změny.

Top tradeři long/short ratio
Top tradeři long/short ratio. Zdroj: Coinglass

Navzdory 19procentní korekci Bitcoinu od 3. prosince, přední obchodníci v Binance, Huobi a OKEx zvýšili své long páky. Přesněji řečeno, Binance byla jedinou burzou, která čelila mírnému snížení poměru long-to-short u top obchodníků. Číslo se posunulo z 1,09 na 1,03. Tento vliv byl ale více než kompenzován obchodníky burzy OKEx, kteří zvýšili své býčí sázky z 1,51 na 2,91 za dva týdny.

Regulační tlak se v krátkodobém horizontu pravděpodobně nezvýší. Zároveň není toho moc, co by vláda USA mohla udělat, aby potlačila emisi stablecoinů a jejich transakce. Tyto společnosti se mohou pohybovat i mimo USA. Z tohoto důvodu není v současnosti na trhu téměř žádný pocit paniky a z údajů vyplývá, že top obchodníci kupují pokles.

Mohlo by tě zajímat – Analýza derivátů ETH – investoři zůstávají klidní i přes korekci cen

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....