Počet zemí, které zakazují či regulují kryptoměny, se za poslední roky zdvojnásobil!

Share This Post

Celkový počet zemí s absolutním zákazem nebo přísnými omezeními kryptoměn se za poslední tři roky více než zdvojnásobil a zatím existuje jen málo příznaků, že by se tento trend zastavoval.

Rok 2021 byl velmi dobrým rokem pro odvětví kryptoměn. Avšak to se týká výkonnosti trhu a populárnosti mezi „běžnými lidmi“. Na druhé straně, počet jurisdikcí zakazujících kryptoměny se od roku 2018 nezastavuje!

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Kryptoměny dostaly stop od státu ve více než 40 zemích

Zpráva z Kongresové knihovny (LOC) popisuje devět jurisdikcí, které uplatnily absolutní zákaz kryptoměn a 42 přišlo s implicitním zákazem. Takových zemí v roce 2018 bylo méně než 20. LOC je výzkumná knihovna senátu Spojených států amerických, která působí také jako národní knihovna této země.

V kontextu zprávy LOC absolutní zákaz znamená, že jakékoli „transakce nebo držení kryptoměn je trestný čin“, zatímco implicitní zákaz nedovoluje kryptoburzám, bankám a jiným finančním institucím „obchodovat s kryptoměnami nebo nabízet služby jednotlivcům či podnikům zabývajícím se kryptoměnami.“

Mezi devět jurisdikcí s absolutním zákazem patří Egypt, Irák, Katar, Omán, Maroko, Alžírsko, Tunisko, Bangladéš a Čína. Největší rozruch způsobil čínský zákaz v roce 2021.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Bude to ještě dlouhá a náročná cesta

Dramatický nárůst zemí, které zakazují nebo regulují kryptoměny poslední roky, momentálně nevykazuje známky zpomalení. Je však pravdou, že několik vlád v současnosti již přehodnocuje své možnosti a status kryptoměn. Kromě jurisdikcí s kryptografickým zákazem více než 100 již aplikovalo zákony proti praní špinavých peněz a boji proti financování terorismu (AML/CFT), kde se kryptoměny či jiná digitální aktiva nepochybně zmiňují.

Kromě zmíněných digitálních aktiv, i těžba bývá velkým problémem pro mnohé země. Například v Evropě to je takové Švédsko či Norsko. Švédská agentura na ochranu životního prostředí vyzvala k zákazu těžby pomocí metody proof of work z důvodu energetických požadavků a environmentálních nákladů na udržování sítí v provozu.

Hodně se také poslední dobu hovoří o druhé nejlidnatější zemi planety, o Indii. Tamní vláda vyvolala mezi lidmi menší paniku, když zákonodárci v loňském roce veřejně uvažovali o úplném zákazu kryptoměn. Výsledkem nebyl zákaz, ale tlak na regulaci kryptoměn. Avšak úplný zákaz stále není vyloučen.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...