Pokud BTC brzy nenaroste, Stock-to-Flow bude poprvé porušen

Pokud BTC brzy nenaroste, Stock-to-Flow bude poprvé porušen
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena BTC se od poloviny května pohybovala v rozmezí mezi 30 000 až 40 000 dolary. To znepokojilo denní obchodníky, zatímco býci poukazují na uklidnění a dlouhodobé smýšlení.

Stock-to-flow model je však nadále platný a nevychyluje se od normálu, i když jeho odhady požadují hodnotu BTC / USD blíže k 70 000 $.

Jeho tvůrce PlanB přesto vyjádřil znepokojení nad budoucností. Pokud by současné úrovně setrvaly delší dobu, jeho model by mohl být poprvé v historii znehodnocen.

K takovým případům ovšem ve skutečnosti již došlo. Bitcoin se pokaždé odrazil od daného cenového bodu, aby nakonec dosáhl nového ATH. Je to ale už dávno, kdy byla cena tak hluboko pod hranicí S2F.

Divergenční oscilátor v dolní části grafu je zvýrazněn oranžovou tečkovanou čárou a šipkami, které zobrazují srovnatelné historické období. Cena Bitcoinu se pokaždé od takové odchylky prudce odrazila.

StormGain
Stok-to-flow bitcoin BTC
Bitcoin stock-to-flow model a jeho divergenční extrémy. Zdroj: Philip Swift/Twitter

Mohlo by vás také zajímat: Inflace pomalu likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získává publicitu zdarma

Klouzavé průměry BTC

PlanB předtím naznačoval, že letošní bitcoinový býčí cyklus připomíná více rok 2013 než rok 2017 díky květnovému cenovému poklesu. PlanB stále věří, že tento rok Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů. Stock-to-flow mezitím vyžaduje od dnešního dne do roku 2024 průměrnou cenu 100 000 dolarů až 288 000 dolarů.

Začátkem tohoto týdne označil dva klíčové denní klouzavé průměry (DMA) jako potenciální odrazový můstek na oživení v následujících měsících.

“Jestli bude červnová close cena nad 54 000 $ a červenec i srpen také nad 54 000 $, pak se 50DMA odrazí od 200DMA a zůstane nad 200DMA,” tweetoval.

BTC / USD 200-denní a 50- denní MA. Zdroj: PlanB / Twitter
BTC / USD 200denní a 50denní MA. Zdroj: PlanB / Twitter

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) stále konsolidují, ale průraz se blíží

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.