Pozor na další SCAM v oblasti kryptoměn – Falešné reklamy na Instagramu!

Share This Post

SCAM a podvody se bohužel staly v oblasti kryptoměn poměrně běžnou součástí. Je to hlavně proto, že toto odvětví je ještě velice nové a neznámé, přičemž je zde velmi jednoduché oklamat (nejen) nové a neznalé lidi.

Pozor na FAKE reklamy se známými osobnostmi

Bitcoinoví scameři tentokrát využili populární sociální síť Instagram, aby vytvořili falešné a zavádějící reklamy s britským finančním expertem Martinem Lewisem. Lewis nedávno uveřejnil příspěvek, kde uživatele upozornil a varoval, aby si dávali pozor na falešné reklamy na Instagramu, které propagují pomocí jeho osoby produkty kryptoměn.

Lewis byl již předtím zapleten do falešných krypto-reklam, ve kterých byla zneužita jeho osoba a byl také schopen vyhrát soudní spor proti Facebooku. Podle dohody se od Facebooku vyžadovalo, aby kromě uvedení nového tlačítka na hlášení podvodů zaplatil také 3 miliony GBP (3,9 milionu dolarů) na anti-scam Citizens Advice.

Přestože se tento problém vyřešil již téměř před rokem, uživatelé v komentářích pod Lewisovými příspěvky na Twitteru uvedli, že se jim stále zobrazují fake reklamy na Facebooku a nově také fake reklamy na Instagramu.

Facebook, který vlastní Instagram, již dříve zavedl zákaz propagace kryptoměn pomocí reklam pro obě platformy. Došlo  tomu již v lednu 2018. Společnost však přehodnotila tuto svou politiku v květnu 2019, kdy opět tyto reklamy povolila. Stalo se tak těsně před oficiálním oznámením projektu Facebookové digitální měny Libra.

SCAMY jsou všude, buďte mimořádně opatrní!

Ať už jste v oblasti kryptoměn noví, nebo ne, mějte na paměti fakt, že opatrnosti není nikdy dost. Pro kryptoměny to platí navíc dvojnásob. Existuje množství praktik a způsobů, které scameři používají, aby okradli nic netušící naivní lidi.

Chcete si prohlédnout přehled scamů a podvodů? Prohlédněte si naše články na toto téma.

Kromě takové formy scamu, kdy se vám zobrazují falešné reklamy se známými osobnostmi, je další velmi známou formou scamu i takzvaný giveaway. Jeho legitimní forma však od vás obvykle nevyžaduje, abyste něco museli poslat, pokud chcete vyhrát. Na druhé straně – fake giveaway od vás žádá, abyste nejdříve zaslali určité množství některé kryptoměny. Na oplátku vám oni pošlou několikanásobek vašeho vkladu.

Na závěr tedy ještě jednou, dávejte si pozor, abyste se i vy nestali obětí nějakého podvodu.

Co číst dále?

Toto čeká Ethereum v roce 2020 – Bude rychlejší než VISA?

Zdroj:
cryptoglobe.com

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...