Pozor na další SCAM v oblasti kryptoměn – Falešné reklamy na Instagramu!

Share This Post

SCAM a podvody se bohužel staly v oblasti kryptoměn poměrně běžnou součástí. Je to hlavně proto, že toto odvětví je ještě velice nové a neznámé, přičemž je zde velmi jednoduché oklamat (nejen) nové a neznalé lidi.

Pozor na FAKE reklamy se známými osobnostmi

Bitcoinoví scameři tentokrát využili populární sociální síť Instagram, aby vytvořili falešné a zavádějící reklamy s britským finančním expertem Martinem Lewisem. Lewis nedávno uveřejnil příspěvek, kde uživatele upozornil a varoval, aby si dávali pozor na falešné reklamy na Instagramu, které propagují pomocí jeho osoby produkty kryptoměn.

Lewis byl již předtím zapleten do falešných krypto-reklam, ve kterých byla zneužita jeho osoba a byl také schopen vyhrát soudní spor proti Facebooku. Podle dohody se od Facebooku vyžadovalo, aby kromě uvedení nového tlačítka na hlášení podvodů zaplatil také 3 miliony GBP (3,9 milionu dolarů) na anti-scam Citizens Advice.

Přestože se tento problém vyřešil již téměř před rokem, uživatelé v komentářích pod Lewisovými příspěvky na Twitteru uvedli, že se jim stále zobrazují fake reklamy na Facebooku a nově také fake reklamy na Instagramu.

Facebook, který vlastní Instagram, již dříve zavedl zákaz propagace kryptoměn pomocí reklam pro obě platformy. Došlo  tomu již v lednu 2018. Společnost však přehodnotila tuto svou politiku v květnu 2019, kdy opět tyto reklamy povolila. Stalo se tak těsně před oficiálním oznámením projektu Facebookové digitální měny Libra.

SCAMY jsou všude, buďte mimořádně opatrní!

Ať už jste v oblasti kryptoměn noví, nebo ne, mějte na paměti fakt, že opatrnosti není nikdy dost. Pro kryptoměny to platí navíc dvojnásob. Existuje množství praktik a způsobů, které scameři používají, aby okradli nic netušící naivní lidi.

Chcete si prohlédnout přehled scamů a podvodů? Prohlédněte si naše články na toto téma.

Kromě takové formy scamu, kdy se vám zobrazují falešné reklamy se známými osobnostmi, je další velmi známou formou scamu i takzvaný giveaway. Jeho legitimní forma však od vás obvykle nevyžaduje, abyste něco museli poslat, pokud chcete vyhrát. Na druhé straně – fake giveaway od vás žádá, abyste nejdříve zaslali určité množství některé kryptoměny. Na oplátku vám oni pošlou několikanásobek vašeho vkladu.

Na závěr tedy ještě jednou, dávejte si pozor, abyste se i vy nestali obětí nějakého podvodu.

Co číst dále?

Toto čeká Ethereum v roce 2020 – Bude rychlejší než VISA?

Zdroj:
cryptoglobe.com

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...