POZOR! Nepříjemná RSI divergence na BTC grafu naznačuje, že bullrun skončil

0
POZOR! Nepříjemná RSI divergence na BTC grafu naznačuje, že bullrun skončil

Trh s kryptoměnami o víkendu opět roste. Po včerejším propadu se Bitcoin zvedl a opět klepe na dveře hladině 13 000 $. Za poslední týden je v zisku o neuvěřitelných 16% a jeho graf začíná nebezpečně připomínat parabolu. Otázkou je, zda se dočkáme ještě jedné pumpy, než se zhroutí na nejbližší silný support. O tom, že je říjnový růst nezdravý, svědčí i fakt, že daleko překonává většinu altcoinů. Samozřejmě, čest výjimkám jako Litecoin či Chainlink.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tak jako tak, Bitcoin dnes už potřetí testuje hladinu 13 000 $. Dosud se mu nikdy nepodařilo nad ní uzavřít daily svíci. Do konce dnešní trading session zůstává ještě cca šest hodin, takže je dost možné, že i tento pokus nakonec selže.

Bitcoin 30m

Důležitá je nyní hlavně cena, na níž uzavře weekly svíce. Jestli nepřijde nedělní dump, mohlo by to být nad srpnovým high 12 500 $, což by bylo mírně bullish. I když lepší by bylo, pokud bychom uzavřeli v okolí 14 000 $. Proč? Protože RSI divergence.

Pokud nevíte, o co přesně jde nebo jak ji obchodovat, určitě si přečtěte náš článek: 

Čo je divergencia a ako ju využiť vo svoj prospech?

RSI divergence na daily Bitcoin grafu

I když Bitcoin je nyní ve skutečně prekérní pozici, na vyšších timeframech můžeme vidět výraznou RSI divergenci. Bitcoin je aktuálně v překoupené zóně a jeho RSI je nižší, než bylo v srpnu. Cena je však vyšší, což naznačuje, že přichází čas na korekci.

1W Bitcoin RSI divergence
1W Bitcoin RSI divergence

Aby se divergence obrátila, býci musí potlačit cenu ještě alespoň o 500 $ výše. A musí to být rychlé, jinak půjdeme dolů. Takové divergence vidí doslova každý a není moudré brát je na lehkou váhu.

I když, musíme uznat, že tato divergence není nijak velká a býkům postačí vytáhnout RSI o pár bodů, aby byla zneplatněná. To ale neznamená, že je všechno v pořádku. Na grafu (dole) si můžete všimnout divergenci z minulého roku, která ukončila bullrun. A ani o rok a čtvrt později jsme nepřekonali high z června 2019.

1W Bitcoin RSI divergence z roku 2019
1W Bitcoin RSI divergence z roku 2019

Stačilo přitom potáhnout parabolu jen o pár stovek dolarů výše a divergence by byla zneplatněná. Inu, tak to ve světě chodí.

Takže v takové situaci je Bitcoin. Co ale AMD či Intel? Tyto dvě společnosti momentálně zažívají skutečně zajímavý obrat. AMD v posledních letech krade Intelu market share a přichází i do notebooků. Lze to také vidět na hodnotě akcií obou společností:

Analýza technologických gigantů – AMD válcuje konkurenční Intel

avatar
  Subscribe  
Upozornit na