Bude BTC pokračovat v růstu? TOP 3 klíčové cenové úrovně

0
Bude BTC pokračovat v růstu? TOP 3 klíčové cenové úrovně

BTC obsahuje podle údajů z Whalemap tři velrybí klastry kolem 12,000 dolarů, které mohou sloužit jako klíčové technické úrovně. Úrovně 11,857 dolarů, 12,256 dolarů a 12,868 dolarů by pravděpodobně působily jako důležitá oblast podpory a odporu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

V předchozích cyklech se aktivita velryb shodovala s významnými cenovými pohyby na rozhodujících technických úrovních. Například Cointelegraph uvedl, že velryba po letech hodlingu prodala BTC za 12,000 dolarů. V následujících týdnech Bitcoin klesl na úroveň pod 10,000 dolarů.

Klastry BTC velryb
Shluky BTC velryb

Čtěte také: Bitcoin je král! Akcie a zlato padají a BTC na novém maximu

Co jsou shluky velryb a proč jsou důležité?

Shluky velryb se vytvářejí, když velryby nakupují Bitcoin a nepohybují svými držbami BTC. To naznačuje, že velryby hromadí Bitcoin v oblastech, kde se shluky zhmotňují.

Větší klastr Bitcoinových velryb se zformoval na 11,857 dolarů, s předchozími klastry na 11,288 až 11,465 dolarů. Z krátkodobého hlediska to znamená, že 11,857 dolarů je velrybami považováno za velkou oblast podpory.

Nyní by Bitcoin musel zůstat nad 11,857 USD nebo se nad ní konsolidovat, aby dosáhl širší rally. Ideální technická struktura pro pokračování rally by byla stabilizace na 11 900 USD.

Po významném zotavení by určitá konsolidace na neutralizaci trhu s futures mohla vést ke zdravějšímu pokračujícímu trendu stoupání.

Od 2. října, za více než tři týdny, se cena Bitcoinu vyšplhala oproti americkému dolaru o 24%. Ve stejném období zlato mírně vzrostlo o 0,2%, protože Bitcoin překonal většinu rizikových a bezpečných aktiv.

BTC vs. zlato
BTC vs. zlato

Čtěte také: YouTube cenzuruje kryptoměny a nově propaguje i podvody

Během většiny rally futures trh vykazoval negativní nebo neutrální míry financování. Samotná rally jako taková nebyla velmi přeplněná a nehrozí jí velké stažení. Korekční pohyb cen po měsíci důsledného uzdravování by však mohl dále stabilizovat pohyb nahoru.

Proč se v těchto bodech hromadí velryby BTC?

Velryby mohly nakupovat celý čas od 11,000 do 12,000 dolarů kvůli kontextu současné rally. Technicky vzrostl Bitcoin z tříletého rozsahu, přičemž denní graf potvrzuje nejvyšší cenový bod od ledna 2018. Denní svíčka Bitcoinu se téměř tři roky nikdy neuzavřela nad 12,900 dolarů.

Posiluje se i vnímání Bitcoinu jako potenciálního konkurenta vůči zlatu. V důsledku toho byla institucionální poptávka po BTC výrazně zvýšená, což lze vidět z nárůstu trhu s futures.

BTC se odděluje od ostatních trhů. Historicky Bitcoin prosperuje, když je spolehlivost na světových trzích a v jiných třídách a odvětvích aktiv minimální.

Mohlo by vás také zajímat:

Ethereum to dokáže! Jako první dosáhne bilionového transakčního volume

avatar
  Subscribe  
Upozornit na