Price action trading – obchodování na základě „čistého“ grafu

Share This Post

Určitě jste si už všimli, že v některých technických analýzách lze vidět pouze „čistý“ svíčkový graf bez jakýchkoliv indikátorů technické analýzy. Každý obchodník preferuje něco jiného. Někdo potřebuje minimálně tři indikátory, aby si byl jistý svým rozhodnutím a jiným zase stačí (nebo spíše vyhovuje) graf nezatížen dalšími X indikátory. Této metodě, nebo spíše strategii, se říká Price action trading.

Co je Price action?

Price action se věnuje kurzovním pohybům daného instrumentu. Z grafu jde například vyčíst, že při nějaké zvěsti či zprávě, došlo k cenovému pohybu. Z toho lze usuzovat, že pokud k tomu dojde znovu, tak se cenový pohyb bude nejspíše opakovat. Taktéž tuto metodu využívají především scalpeři, kteří na základě Price action generují svá budoucí obchodní rozhodnutí.

Price action lze tedy vidět a interpretovat pomocí grafů, ve kterých v průběhu času vidíme vývoj kurzu. Většina obchodníků preferuje svíčkové grafy, protože dokáží nejlépe vizualizovat cenové pohyby a to právě díky otevíracím/uzavíracím hodnotám za určité časové období. Svíčkové formace jako je Harami, Engulfing a jiné jsou klasickým příkladem využití Price action.

Price action se využívá i při identifikaci patternů v grafu. Cílem je najít řád ve zdánlivě náhodných pohybech kurzu. Příkladem může být třeba takový vzrůstající klín v býčím trendu, který při proražení směrem dolů značí obrácení trendu z býka na medvěda. Jinak interpretace v grafu je velmi subjektivní a dva lidé můžou v rámci této strategie vyvodit naprosto odlišné závěry. Úplně klidně může nastat třeba situace, kdy jeden může vidět klesající klín, zatímco někdo jiný klesající trojúhelník.

Jestli se chcete naučit Price Action, připravili jsme pro vás speciální měsíční kurz. Víc informací najdete v tomto odkazu.

Jak už bylo několikrát zmíněno, tak Price action trading „umisťuje“ obchody spíše na základě cenových pohybů než na fundamentu či technické analýze, do které zahrneme i použití indikátorů. Zajímají nás tedy swingové vrcholy a dna, pásma odporu a podpory, breakouty z patternů, konsolidace v rámci určitého koridoru.

Price action je jedna z možností jak obchodovat – namísto přehlceného grafu indikátory tu máme jen svíčkový graf a to je to jediné, co nás zajímá. Berte tento článek jen jako strohý úvod, které bude mít detailnější a zajímavější pokračování, kde se budeme zabývat jak tuto metodu v praxi využít.

Ovládnout strategii Price Action není úplně jednoduché a chce to měsíce, nebo i roky tvrdé práce. Uspíšit tento proces ale můžete, když máte podporu profesionálního obchodníka, který vám vše podrobně vysvetlí a zodpoví na vaše dotazy.

Related Posts

Blížiaci sa hard fork Etherea zvyšuje záujem obchodníkov – Prekoná ETH hranicu 2 000 dolárov?

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, aj...

Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do...

Šéf FDIC počas vypočutia v Senáte: Kryptobanky zle zvládli tradičné riziká

Bankový výbor Senátu Spojených štátov v reakcii na nedávne...

Medvedí trh je na konci – Bitcoin v apríli začne rásť

V nedeľu som v analýze písal o silnom trende...

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...