Populární podnikatel a autor bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki se opět vyjádřil k současné světové ekonomické situaci, a nevynechal ani kryptoměny. Co tvrdí?
Robert Kiyosaki opět komentoval kryptoměny
Hlavním tématem diskuse byl tentokrát systém, který může investorům pomoci při využívání dluhu k budování bohatství. Ve svém podcastu Kiyosaki společně s kryptoměnovým expertem Wangem hovořili také o decentralizované povaze kryptoměn. Vyzdvihli zejména Bitcoin.
„Chtějí všechno centralizovat a kontrolovat. Takže důvod, proč podporuji Bitcoin a zejména blockchain, je ten, že je decentralizovaný. Takže kryptoměny jsou v podstatě peníze lidí. Zlato a stříbro jsou boží peníze.“
Mohlo by tě zajímat: Tento region zaznamenal nárůst uživatelů kryptoměn o téměř 2 500 %!
Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.
Kryptoměny vs. inflace
Inflace je na nejvyšších hodnotách za posledních 40 let a americký dolar klesl za posledních 50 let již o více než 86 %. A právě proto investoři hledají možnosti, jak své investice ochránit. Kiyosaki se rozhodl, že bude investovat do drahých kovů, jako je například zlato či stříbro, a samozřejmě do digitálního zlata – Bitcoinu.
„Mám miliony dolarů ve zlatě, stříbře a Bitcoinu. Dolary si nikam neukládám. To je makro obraz.“
Kiyosaki přidal svůj názor i na digitální měny centrálních bank. Podle něj jsou tyto projekty dost nebezpečné. Jedná se o digitální měny emitované a podporované centrálními bankami federální vlády, které v konečném důsledku povedou k hyperinflaci.
„Pokud přejdete na Govcoin nebo Fedcoin, je to vlastně jasným důkazem toho, že jdou po nás. Potom nastane hyperinflace, jakou jsme ještě nikdy neviděli. Bude se ve velkém obcházet bankovní systém.“
Mohlo by tě zajímat: Litecoin za 1000 dolarů? Predikce „digitálního stříbra“ vypadá velmi lákavě!