Samsung konečně podporuje i Bitcoin – Kryptoměny se stávají standardem technologického vývoje

0

Samsung je jednou z nejvýznamnějších technologických společností. To staví Samsung do pozice udavatele trendů a jeden z těchto trendů, který by mohli ostatní technologičtí giganti okopírovat, je podpora kryptoměn. Nově Samsung přidal i chybějící podporu pro Bitcoin. 

Samsung na špičce technologického pokroku

Pokud se diskutují kryptoměny, tak obvykle padají dvě slova: pokrok a bublina. Ačkoliv jsou kryptoměny obecně považovány za špičku technologického vývoje, často jsou dávány i do spojitosti s ekonomickou bublinou. To se následně projevuje v pozitivním vnímání např. BTC, ale na druhé straně se také tvoří nejistota. Co když jsou kryptoměny jenom ukázkou potenciálu blockchainu, ale z dlouhodobého hlediska nebudou úspěšné?

Jak si vedou akcie Amazonu – Analýza akcií společnosti Amazon – Nepovedl se průraz klíčové hranice odporu

Samsung tyto pochyby rozptyluje. Do svých telefonů přidal Blockchain Keystore. To je technologie, která umožňuje bezpečné nakládání s kryptoměnami v telefonech Samsung. Blockchain Keystore si lze představit jako izolovanou část telefonu, ke které nemá přístup ani společnost Samsung a je neviditelná pro operační systém Android.

Blockchain Keystore je tak bezpečně vytvořený software, který chrání privátní klíče a umožňuje bezpečné nakládání s kryptoměnami, ale také s osobními daty, a obecně s údaji, kterých si vlastník telefonu nanejvýš cení. A po ETH a vybraných ERC 20 tokenech nyní podporuje i Bitcoin.

Zlom v adopci kryptoměn

Zařazení kryptoměnové peněženky jako defaultní výbavy telefonů Samsung je obrovský krok dopředu. Nejenže tento krok signalizuje důvěru v kryptoměny od respektované společnosti, ale hlavně umožní desítkám milionů zákazníků jednoduše vstoupit do světa digitálních měn.

A právě takto má vypadat adopce kryptoměn v reálném světě. Krok, o kterém před pár lety nesnili ani ti největší optimisté, je najednou běžnou realitou. Nelze dostatečně zdůraznit, že právě tohle je cesta, která povede k masovému užívání kryptoměn mezi běžnou populací, a nejen nadšenci.

Uživatelská přívětivost je klíčem

Jedním z klíčových faktů, které jsou spojeny s adopcí kryptoměn, je uživatelská přívětivost. Internet se za poslední roky posunul v tomto trendu o mílové kroky dopředu. A kryptoměny musí jít ještě dále. Pro běžného uživatele chytrých zařízení je klíčové, aby netrávil desítky hodin studiem a zabezpečováním svých privátních klíčů.

Vývoj ceny Binance coinu – 07.08.19 Technická analýza BNB/USD – Jak bude reagovat cena na dnešní…

Pokud má svět přijímat kryptoměny jako standardní platidlo, pak musí být snadno dostupné a jednoduché na správu. A právě Blockchain Keystore by měl nabízet přesně takové prostředí. Díky Samsungu tak kryptoměny udělaly jeden obrovský krok a brzy jej budou následovat i ostatní výrobci chytrých zařízení.

Stojíme na prahu globální adopce kryptoměn. Překročit tento práh bude trvat spíše roky, ale zdá se, že pokrok, který s sebou kryptoměny přináší, je nezastavitelný.

Co číst dále:

Víme, kdy SEC rozhodne o schválení Bitcoin ETF! Jak to ovlivní trh?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na