Schyluje se k poslednímu boji mezi Bitcoinem a dolarem? Buď zemře fiat, nebo my!

Share This Post

Podle stratéga významné americké investiční banky Morgan Stanley představuje Bitcoin významnou hrozbu pro světovou rezervní měnu – americký dolar.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ruchir Sharma, hlavní globální stratég společnosti Morgan Stanley Investment Management, je přesvědčen, že vláda dolaru pravděpodobně skončí v důsledku globální nedůvěry v tradiční finance, zatímco Bitcoin z tohoto nedostatku důvěry pravděpodobně bude profitovat.

V článku z Financial Times z 9. prosince Sharma poskytl stručný přehled o historii světových rezervních měn. Podle stratéga další významné globální fiat měny, jako jsou euro nebo čínský juan, nedokázaly získat světovou důvěru, což zdůrazňuje jejich nedostatky.

Čtěte také: Bezpečnost pro nováčky v kryptoměnách na prvním místě!

Dolar a fiat měny nebudou s námi navěky

Sharma uvedl, že nová třída decentralizovaných potenciálních nástupců – kryptoměny jako Bitcoin – pravděpodobně ohrozí nadvládu dolaru. Bitcoin se již etabloval jako jedna z nejžhavějších investic roku 2020 a momentálně dosahuje téměř čtyřnásobku ceny od března. Kromě toho, jako reakci na pokračující tištění peněz Federálního rezervního systému USA, poznamenal:

„Vláda dolaru pravděpodobně skončí, když zbytek světa začne ztrácet důvěru v to, že USA mohou platit své účty. Tisk peněz bude pravděpodobně pokračovat bez ohledu na budoucnost pandemie. Věřte nebo ne, Bitcoin získá z rozšíření nedůvěry pozici alternativy.“

Sharma také poukázal na to, že Bitcoin začíná dělat „pokrok ve své ambici nahradit dolar jako prostředek výměny“. Stratég uvedl, že přijetí Bitcoinu neustále roste – od investic po mezinárodní obchod a další případy použití. „Důkazem je i společnost PayPal a její dceřiná společnost Venmo, které přijaly Bitcoin s otevřenou náručí,“ dodal.

Stratég varoval centrální banky, aby věnovaly více pozornosti své měnové politice, pokud si chtějí udržet svou mocenskou pozici:

„Nárůst Bitcoinu se stále může jevit jako bublina, ale i kdyby to byla pravda, jsme jen na počátku této údajné bubliny. Letošní růst kryptoměn by měl sloužit jako varování pro vládní tištění peněz zejména v USA. Nepředpokládejte, že vaše tradiční měny jsou jediným uchovatelem hodnoty nebo prostředky výměny, kterým lidé budou důvěřovat.“

Mohlo by vás také zajímat:

Banky nás okrádají, zlato mají pod palcem. Investoři ale našli náhradu

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.