Schyluje se k poslednímu boji mezi Bitcoinem a dolarem? Buď zemře fiat, nebo my!

Schyluje se k poslednímu boji mezi Bitcoinem a dolarem? Buď zemře fiat, nebo my!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podle stratéga významné americké investiční banky Morgan Stanley představuje Bitcoin významnou hrozbu pro světovou rezervní měnu – americký dolar.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ruchir Sharma, hlavní globální stratég společnosti Morgan Stanley Investment Management, je přesvědčen, že vláda dolaru pravděpodobně skončí v důsledku globální nedůvěry v tradiční finance, zatímco Bitcoin z tohoto nedostatku důvěry pravděpodobně bude profitovat.

V článku z Financial Times z 9. prosince Sharma poskytl stručný přehled o historii světových rezervních měn. Podle stratéga další významné globální fiat měny, jako jsou euro nebo čínský juan, nedokázaly získat světovou důvěru, což zdůrazňuje jejich nedostatky.

Čtěte také: Bezpečnost pro nováčky v kryptoměnách na prvním místě!

StormGain

Dolar a fiat měny nebudou s námi navěky

Sharma uvedl, že nová třída decentralizovaných potenciálních nástupců – kryptoměny jako Bitcoin – pravděpodobně ohrozí nadvládu dolaru. Bitcoin se již etabloval jako jedna z nejžhavějších investic roku 2020 a momentálně dosahuje téměř čtyřnásobku ceny od března. Kromě toho, jako reakci na pokračující tištění peněz Federálního rezervního systému USA, poznamenal:

“Vláda dolaru pravděpodobně skončí, když zbytek světa začne ztrácet důvěru v to, že USA mohou platit své účty. Tisk peněz bude pravděpodobně pokračovat bez ohledu na budoucnost pandemie. Věřte nebo ne, Bitcoin získá z rozšíření nedůvěry pozici alternativy.”

Sharma také poukázal na to, že Bitcoin začíná dělat “pokrok ve své ambici nahradit dolar jako prostředek výměny”. Stratég uvedl, že přijetí Bitcoinu neustále roste – od investic po mezinárodní obchod a další případy použití. “Důkazem je i společnost PayPal a její dceřiná společnost Venmo, které přijaly Bitcoin s otevřenou náručí,” dodal.

Stratég varoval centrální banky, aby věnovaly více pozornosti své měnové politice, pokud si chtějí udržet svou mocenskou pozici:

“Nárůst Bitcoinu se stále může jevit jako bublina, ale i kdyby to byla pravda, jsme jen na počátku této údajné bubliny. Letošní růst kryptoměn by měl sloužit jako varování pro vládní tištění peněz zejména v USA. Nepředpokládejte, že vaše tradiční měny jsou jediným uchovatelem hodnoty nebo prostředky výměny, kterým lidé budou důvěřovat.”

Mohlo by vás také zajímat:

Banky nás okrádají, zlato mají pod palcem. Investoři ale našli náhradu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.