[Seriál] Známe obchodné stratégie – úvod do obchodných stratégií

Share This Post

Myšlienkou trading11 je vytvoriť platformu, ktorá by ľuďom pomohla informovane manipulovať so svojím portfóliom na burze. Snažíme sa pokryť analýzami najznámejšie kryptomeny a poskytnúť vám tak jedinečný pohľad na trh.

Mať dobré informácie je dôležité, no aby ste na burze dosiahli optimálne výsledky, je nutné vytvoriť si obchodnú stratégiu. My na trading11 preferujeme aktívne obchodovanie, ale v skutočnosti je náročné bez určitých znalostí konzistentne vytvárať zisk. Preto sme sa rozhodli vytvoriť seriál, v ktorom našich čitateľov oboznámime s rôznymi obchodnými stratégiami.

Cieľom obchodnej stratégie je vytvoriť si pravidlá, podľa ktorých sa budete pri tradingu riadiť a po čase budete môcť objektívne vyjadriť úspešnosť daných pravidiel. Cieľom obchodnej stratégie je vyradiť z hry emócie, ktoré nás často môžu zradiť.

O nebezpečných emóciách pri obchodovaní a psychológii úspešného tradera si môžete prečítať v tomto článku.

Pridaj sa do trading komunity a odoberaj naše signály a analýzy.

>>>Pozrieť našu ponuku<<<

Day Trading

Existuje niekoľko populárnych prístupov k aktívnemu tradingu. Často sa skloňuje slovné spojenie Day Trading. V mnohých prípadoch je však použité chybné.

Day Tradingu sa venujú profesionáli, ktorí sa snažia využiť volatilitu trhu a cez deň uskutočnia desiatky rýchlych obchodov. Day trader cez noc žiadne pozície nedrží. Máte Bitcoin vo vašej peňaženke dlhšie ako 24 hodín? Nie ste day trader.

Väčšina ľudí v skutočnosti praktikuje position trading, pri ktorom sa „veziete“ na vlne a využívate trend trhu. Pri position tradingu sa staviate na rast (long) alebo pokles (short) daného aktíva (akcie, kryptomeny, komodity).

Viac o Position tradingu, swing tradingu a ďalších obchodných stratégiách si povieme v ďalších častiach seriálu. Budeme ich rozoberať do hĺbky a vy si môžete vybrať, ktorá vám najviac vyhovuje.

Pri tradingu je dôležité získavať relevantné informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

SpäťPokračovať

Related Posts

Blížiaci sa hard fork Etherea zvyšuje záujem obchodníkov – Prekoná ETH hranicu 2 000 dolárov?

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, aj...

Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do...

Šéf FDIC počas vypočutia v Senáte: Kryptobanky zle zvládli tradičné riziká

Bankový výbor Senátu Spojených štátov v reakcii na nedávne...

Medvedí trh je na konci – Bitcoin v apríli začne rásť

V nedeľu som v analýze písal o silnom trende...

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...