[Seriál] Známe obchodné stratégie – úvod do obchodných stratégií

trading11 obchodne strategie analyza

Myšlienkou trading11 je vytvoriť platformu, ktorá by ľuďom pomohla informovane manipulovať so svojím portfóliom na burze. Snažíme sa pokryť analýzami najznámejšie kryptomeny a poskytnúť vám tak jedinečný pohľad na trh.

Mať dobré informácie je dôležité, no aby ste na burze dosiahli optimálne výsledky, je nutné vytvoriť si obchodnú stratégiu. My na trading11 preferujeme aktívne obchodovanie, ale v skutočnosti je náročné bez určitých znalostí konzistentne vytvárať zisk. Preto sme sa rozhodli vytvoriť seriál, v ktorom našich čitateľov oboznámime s rôznymi obchodnými stratégiami.

Cieľom obchodnej stratégie je vytvoriť si pravidlá, podľa ktorých sa budete pri tradingu riadiť a po čase budete môcť objektívne vyjadriť úspešnosť daných pravidiel. Cieľom obchodnej stratégie je vyradiť z hry emócie, ktoré nás často môžu zradiť.

O nebezpečných emóciách pri obchodovaní a psychológii úspešného tradera si môžete prečítať v tomto článku.

Day Trading

Existuje niekoľko populárnych prístupov k aktívnemu tradingu. Často sa skloňuje slovné spojenie Day Trading. V mnohých prípadoch je však použité chybné.

Day Tradingu sa venujú profesionáli, ktorí sa snažia využiť volatilitu trhu a cez deň uskutočnia desiatky rýchlych obchodov. Day trader cez noc žiadne pozície nedrží. Máte Bitcoin vo vašej peňaženke dlhšie ako 24 hodín? Nie ste day trader.

Väčšina ľudí v skutočnosti praktikuje position trading, pri ktorom sa “veziete” na vlne a využívate trend trhu. Pri position tradingu sa staviate na rast (long) alebo pokles (short) daného aktíva (akcie, kryptomeny, komodity).

Viac o Position tradingu, swing tradingu a ďalších obchodných stratégiách si povieme v ďalších častiach seriálu. Budeme ich rozoberať do hĺbky a vy si môžete vybrať, ktorá vám najviac vyhovuje.

Pri tradingu je dôležité získavať relevantné informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

SpäťPokračovať