Společnost MoneyGram čelí hromadné žalobě kvůli “lžím” o XRP

Společnost MoneyGram čelí hromadné žalobě kvůli

Dlouhodobý partner firmy Ripple společnost MoneyGram byla obviněna z šíření klamavých prohlášení o tokenu XRP. Investoři v Kalifornii podali hromadnou žalobu, v níž tvrdí, že MoneyGram zamlčel důležitá fakta o této digitální měně. Konkrétně skutečnost, že jde o neregistrovaný cenný papír.

Čtěte také: Budoucnost Bitcoinu – Toto jsou TOP tři scénáře vývoje kryptoměn

MoneyGram vs. zákazníci a hromadná žaloba

Jde o druhou žalobu tohoto typu. Ta první ještě v lednu padla na Ripple. Investoři se takto snaží využít problematickou situaci, do které se Ripple dostal těsně před Vánocemi. Americká regulační autorita SEC totiž 22.12.2020 Ripple obvinila z prodeje neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů.

MoneyGram je dlouhodobým partnerem Ripple, i když partnerství obou firem skončilo koncem února kvůli zásahům SEC. Společnost se proti obvinění z hromadné žaloby ohradila. Prohlásila, že nevyužívá žádnou ODL platformu, ani RippleNet, pro přenos peněz svých zákazníků. Nemá problémy ani s SEC, žalobu tak považuje za bezpředmětnou.

Zajímá vás, o co přesně jde v konfliktu Ripple s SEC? Viz toto skvělé video, kde najdete pohled právníka na věc:

Pohled právníka: SEC vs. XRP, o co se žaloba opírá? A pravděpodobný výsledek?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.