Srbsko a kryptoměny: Počet investorů roste – budou bývalé státy Jugoslávie kryptocentrem Evropy?

Share This Post

Vypadá to tak, že kryptoměny v jižní části Evropy nabírají na obrátkách. Srbsko má již slušný počet hodlerů kryptoměn, odhaduje se, že více než 200 000 lidí nakoupilo kryptoměny.

Zájem o digitální aktiva se neustále zvyšuje spolu s růstem místního trhu kryptoměn. Důležité také bylo rozhodnutí zákonodárců legálně uznávat digitální aktiva. Takové vyhlášky určitě pomohou v adopci a také vzbudí důvěru v lidech.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Srbsko eviduje nárůst zájmu o kryptoměny

Letošní regulace a rostoucí zájem ze strany investorů umístily 7 milionové Srbsko mezi země, které se v budoucnu mohou stát jednou z „krypto destinací“. Odhaduje se, že minimálně 200 000 obyvatel již vlastní nějaké kryptoměny.

Srbský zákon o digitálních aktivech vstoupil v platnost v létě tohoto roku. Právní předpisy uznávají kryptoměny za virtuální aktiva. Ustanovení je definují jako „digitální záznamy hodnoty, které lze nakoupit, prodat, přenést či vyměnit“.

„Každý měsíc od vyhlášky jsme letos zaznamenávali značný nárůst nákupu či prodeje kryptoměnTrh v Srbsku určitě roste a nezaostáváme ani za některými rozvinutými světovými trhy,“ řekl Marko Zivkovic, ředitel místní kryptoburzy.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Jih Evropy se připravuje

Platformy mají dočasné povolení, které umožňuje nabízet uživatelům nákup či prodej kryptoměn. Očekává se, že začátkem příštího roku získají trvalé povolení od Národní banky Srbska (NBS). Zivkovic dále poznamenává, že jakmile získají plnou licenci, budou moci zpracovávat i platby kryptoměnami za zboží či různé služby.

Ekonomka Malisa Djukic poukázala na signifikantní nárůst kapitalizace globálního kryptotrhu v posledních letech. Uvádí, že zájem o kryptoměny mezi investory, ať už malými nebo velkými, je nepochybně na vzestupu. Totéž platí i pro počet a hodnotu kryptoměnových transakcí.

Co se týče států bývalé Jugoslávie, přijetí kryptoměn vypadá velmi slibně. Srbsko jako jeden z největších regionálních hráčů může pokračovat v udávání trendu. Sousední země jako například Slovinsko jsou také pozitivně nakloněny kryptoměnám (jsou tzv. cryptofriendly). Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, jak v sousedním Chorvatsku, řetězec supermarketů bude akceptovat platby kryptoměnami ve svých obchodech.

Mohlo by tě zajímat:

Analýza LUNA – zisk 43 % za pouhých 5 dní uprostřed korekce trhu

Ukrajina postupuje – jedna z nejstarších bank spouští projekt digitální hřivny na bázi Stellaru

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...