Švýcarsko začalo vytvářet národní kryptoměnu!

0
svycarsko

Švýcarská národní banka dostala pokyn k tomu, aby se začala zabývat možnostmi, jakými by šlo vytvořit národní kryptoměnu. Již dříve jsme mohli zaregistrovat, že Švýcarsko je jedním z hlavních podporovatelů blockchain technologie a nebojí se v tomto „novém“ odvětví experimentovat. Národní kryptoměna by měla nést název „Franc Token“.

Švýcarsko jako digitální velmoc

Již dříve jsme mohli zahlédnout, že právě Švýcarsko je velkým podporovatelem technologie, a hlavně finančních nástrojů. A to tím, že se chová vstřícně vůči burzám, které hojně přesunují své aktivity do Švýcarska. A to díky zákonům a regulacím, které jsou přívětivější než v ostatních státech.

Koncem minulého roku dokonce začala švýcarská burza cenných papíru obchodovat ETP (Exchange Traded Products), což byl první druh takového obchodování na světě.

(článek pokračuje pod odkazem)

Švajčiarska burza cenných papierov umožní obchodovať kryptomenové ETP

Jaká jsou očekávání?

Zpráva, která se zabývá touto problematikou, uvádí tři oblasti, které mají velký potenciál pro švýcarský finanční průmysl. Dát Švýcarsku příležitost využít tokenizovaného trhu s cennými papíry, zlepšit efektivitu prostřednictvím disintermediace (odstraňování mezičlánků mezi výrobcem a zákazníkem) a umožnit tvorbu nových obchodních modelů a segmentů.

Dále popisuje klíčové oblasti, kde je třeba podniknout kroky, a to v regulaci, modernizaci rozhraní mezi veřejným a soukromým sektorem a mezinárodních vztazích.

Švýcarský deník, který se zabývá zprávami z finančních trhů, navrhuje vytvoření „Franc tokenu“ kontrolovaného SNB (Swiss National Bank). Článek uvádí, že by to usnadnilo obchodování s tokenizovanými cennými papíry a kryptoassety a pomohlo by Švýcarsku jako „národu blockchainu“.

Závěr

Je to určitě dobrá zpráva pro trh s kryptoměnami, ale nemyslím si, že Švýcarsko pochopilo princip kryptoměn. Myslím to, že kryptoměny by neměly být nikým neovládané neboli decentralizované. Od počátku se kryptoměny touto vizí řídí a nemyslím si, že zrovna Franc token by byl decentralizovaný vzhledem k tomu, že jej vytváří národní banka. Stejně tak si myslím, že se bude jednat o stablecoin krytý národní měnou. Švýcarsko již dříve prohlásilo, že chce být bezhotovostní zemí a národní kryptoměna by to asi vyřešila.

Co číst dál?

[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 1. díl

Zdroj:livebitcoinnews.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na