Tato situace nám připomíná leden 2018 – Stojíme na konci bullrunu?

Tato situace nám připomíná leden 2018 - Stojíme na konci bullrunu?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Pamatujete si na leden 2018? Ve světě kryptoměn jde o skutečně památný měsíc, kdy majitelé různých Coinů vydělali a následně prodělali obrovské částky. Šlo o úplný závěr bullrunu, který trval téměř jeden a půl roku a zcela změnil status quo. Bitcoin přestal být vnímán jako vtip a světové elity ho začaly brát vážně.

Bohužel to, co následovalo, rozhodně nebylo příjemné. Přišla změna trendu a medvědí trh, který nakonec trval 15 měsíců.

Leden 2018 – Konec velkého bullrunu

Poslední měsíc minulého bullrunu byl opravdu zvláštní. Bitcoin víceméně stagnoval, zatímco ostatní (včetně těch největších shitcoinů) dělaly obrovské zisky. Pro ilustraci přikládáme graf Bitcoinu, Etherea a dominance.

Raketový růst altcoinů byl způsoben přelitím kapitálu v rámci trhu s kryptoměnami. Bitcoin byl po pěti měsících soustavného růstu přepumpovaný jako prase. A když traderům došlo, že z něj už nebudou mít takové zisky, začali ho vyměňovat za alty.

Obchodujete kryptoměny? Pokud nechcete prodělat, musíte zvládnout Money management na burze – Základ eliminování ztrát

Březen – květen 2021 – Historie se opakuje?

Momentálně je situace v kryptoměnách celkem podobná. Bitcoin od konce února víceméně stagnuje na stejných hodnotách a za poslední měsíce zaznamenal pouze malé zisky. I když je důležité poznamenat, že jeho průměrná hodnota neustále stoupá.

Přikládáme graf Bitcoinu, Etherea a dominance z posledních měsíců:

Avšak Bitcoin v posledních měsících ani zdaleka nestačí na ostatní kryptoměny. Zapomeňme na Dogecoin DOGE a podobné blbosti a zaměřme se pouze na Ethereum. Hodnota tohoto Coinu dnes překonala 4000 USD a kapitalizace etheru se blíží k půl bilionu dolarů (500 miliard USD). Pouze za poslední týden hodnota Etherea stoupla o téměř 40%, zatímco Bitcoin je na nule.

Proud kapitálu do kryptoměn se zpomalil

Zdá se, že zájem o Bitcoin opadl. Za růst hodnoty této kryptoměny od září 2020 do února 2021 můžeme děkovat institucionálním investorům. Ti do Bitcoinu investovali desítky miliard dolarů. Téměř denně jsme poslouchali o nových investicích velkých společností, hedge fondů, či bank.

Naneštěstí je v poslední době těchto investic stále méně. Momentálně už kryptoměny rostou hlavně díky drobným investorům. Tzn. díky obyčejným lidem, kteří o kryptoměnách či investování vědí prd, a někde se doslechli, že Dogecoin udělal 2000% zisk a rozhodli se ho nakoupit.

Pro instituce je to skvělá příležitost vybrat zisky a poohlédnout se po dalších zajímavých příležitostech. V poslední době vzniká množství slibných startupů. Opravdu není důvod mít všechny peníze určené na spekulace v Bitcoinu.

Chcete rychle nakoupit / prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najděte ověřenou směnárnu, která vás neokrádá na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Závěr – Je to konec růstu kryptoměn?

Takže… Co to všechno vlastně znamená? Čeká nás další velký bear market podobný tomu z roku 2018, nebo to nebude tak kritické? Možná nás čeká ještě další vlna směrem nahoru a Bitcoin bude po létu stát sto tisíc. Těžko říct.

A možná Bitcoin začne klesat, zatímco ostatní kryptoměny se svezou na růstové vlně Etherea. Tento coin má v současnosti velmi silné fundamenty. Zájem o Ethereum je právem obrovský.

V nejbližších měsících ho čekají obrovská technologická vylepšení, která umožní nasazení DeFi projektů v reálném světě. Spekuluje se, že Ethereum se už vytrhlo z korelace s Bitcoinem a začne si žít vlastním životem.

Více o Ethereu a možném flippeningu se dočtete v naší analýze: FLIPPENING – Bitcoin padá dolů a Ethereum dominuje celému trhu! Stane se z něj lídr trhu s kryptoměnami?

Ještě připojujeme nejnovější technickou analýzu kryptoměny Ethereum od našeho ekonoma Jaroslava:

ANALÝZA – Ethereum (ETH) extrémně stoupá, jak dlouho může ještě vydržet?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.