ANALÝZA – Ethereum (ETH) extrémně stoupá, jak dlouho může ještě vydržet?

Ethereum ETH altcoiny kryptoměny na stole

Od Bitcoinu si dnes dáme oddych a zaměříme se raději na Ethereum (ETH), které nyní takřka celý trh s kryptoaktivy hned vedle BNB v podstatě táhne. Upřímně řečeno, Ethereum roste do naprostého nesmyslu. A když se podíváme na měsíční graf, jde z toho znát, že finanční riziko je na svém vrcholu. Těžko říct, jak to altcoiny takhle vydrží, protože Bitcoin má spíše tendenci celý trh táhnout dolů.

Pokud je pokles střídmý, altcoiny mohou postupovat nahoru. Leč v případě, kdy náš král začne padat volným pádem, alty to smete též. Ještě s jednou mohutnou vlnou se na altech sice počítalo, ale musíte kalkulovat s tím, že z té bubliny začíná unikat čím dál více vzduchu. Chraňte proto svůj kapitál a nenechávejte nic náhodě.

Mohlo by vás také zajímat: Z DOGEcoinu se stává seriózní měna! V USA ho podporuje už 1800 bankomatů

Aktuální situace na 1M TF ETH/USD

ETH

První graf nám ukazuje, že máme již sedm zelených svící v řadě, které mají po svém close. Tudíž nepočítáme tu aktuální, které chybí ještě 27 dní a pár hodin, než vůbec dozraje. Tím chci říct, že tolik zelených svíček na jeden zátah je docela extrém, a nebylo to ani během minulého bull trendu. Druhý problém je v tom, že expanze kurzu je už docela dlouho parabolická.

Z grafu to akorát nejde poznat, protože jsem pro lepší přehlednost přepnul na logaritmickou škálu. Třetí problém spočívá v objemech, kde sledujeme do očí bijící divergenci mezi růstem ceny a objemy. Od února zkrátka nemáme pohyb up potvrzený, a divergence je tak značná, že není moc moudré ji ignorovat.

Indikátory

A co je čtvrtý problém? Měsíční RSI ukazuje téměř 93 bodů. Během minulého bull trendu jsme sice byli už výš, ale to nic nemění na tom, že je to objektivně extrémně vysoké číslo. Finanční riziko je nepochybně velké.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

ETH

Co se týče týdenního grafu, po zdolání all time high z roku 2018 následoval slušný throwback s retestem, čímž se z předešlého ATH stal support. Po dvou týdnech se trh pokusil o průraz na nové maximum, ale první pokus nevyšel. Podruhé ovšem již ano, a trh posléze proraženou úroveň využil jako odrazový můstek.

Nicméně to nebylo tak jisté, protože k samotnému dorazu došlo až po nějakých dvou týdnech. Avšak minulý týden expanze začala gradovat. A když trh nabyl přesvědčení, že se nad 2 000 USD udržíme, FOMO mohlo začít. Každopádně S/R level 1 962 USD je vůbec první úroveň, která stojí za řeč. Nad tím není nic moc, o co by se trh mohl opřít. A jestli padne i řečený level, druhý v pořadí je až původní ATH hranice 1 365 USD.

Indikátory

Na týdenním RSI je dvojnásobná medvědí divergence, dosud neuplatněná. Aktuální hodnoty jsou na 84,5 bodu. MACD je zatím bez anomálie a momentum je pořád silné.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH, ANALÝZA – Ethereum (ETH) extrémně stoupá, jak dlouho může ještě vydržet?, TRADING11

Ještě si rozebereme intraday, abychom měli lepší přehled o tom, co se na trhu poslední dny vlastně děje. Kromě dvou již řečených supportů nám trh ještě nabízí lokální úroveň na 2 550 USD, ale jestli přijde nějaký flash crash, level v žádném případě nevydrží. Vůbec čerstvé price action je doprovázeno extrémní volatilitou, což je zapříčiněno tím, že Ethereum překonalo psychologických 3 000 USD.

Bylo tudíž dost motivace pro prodej, a hlavně hodně nováčků emotivně nakupovalo. Vždy, když dojde k extrémně zvýšené volatilitě oběma směry, je to psychologií tržních účastníků. Ta volatilita je vysoká i v těchto chvílích, a hlavně poslední zavřená svíce je nesmírně bearish. Určitě neopomeňte i objemy, které se za ty 4H zobchodovaly. Prodejní tlak naprosto absorboval ten nákupní.

Mohlo by vás také zajímat: FLIPPENING – Bitcoin padá a Ethereum dominuje celému trhu! Stane se z něj lídr kryptoměn?

Indikátory

Na 4H RSI si všimněte divergence, která se uplatňuje. Překvapivě se trh ještě drží, ale má namále.

Závěrem

Identifikace všech signálů nám nepochybně tvrdí, že Ethereum je šíleně přepumpované a je dosti nepravděpodobné, že půjdeme tak snadno nahoru. Respektive, odhadnout top není prakticky možné. Můžeme pouze identifikovat rizika a dle nich se zařídit. Retail je nyní pod ohromným psychologickým tlakem ze strany různých rádoby analytiků a youtuberů, kteří věští nesmyslné částky, a dokonce lidem radí, aby prodali Bitcoin a nakoupili Ethereum. Vyhněte se takovým kravinám a myslete vlastní hlavou.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) je zrovna v rizikové oblasti

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!