Tato metrika od Glassnode předpovídá nový bullrun BTC a altcoinů!

Tato metrika od Glassnode předpovídá nový bullrun BTC a altcoinů!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cirkulující nabídka čtyř největších stablecoinů vzrostla na nová maxima všech dob. To naznačuje, že kupující by brzy mohli nastartovat další bullrun BTC a altcoinů.

Kombinovaná kapitalizace Tetheru (USDT), USD Coinu (USDC), Binance USD (BUSD) a Dai (DAI) od začátku letošního roku vzrostla téměř o 190 % z 27 miliard dolarů na téměř 78 miliard dolarů.

Mohlo by vás také zajímat: O Bitcoin se nebojím, velký propad mu nehrozí, říká analytik Michaël Van De Poppe

Předpovídají stablecoiny růst BTC?

Ve své zprávě ze dne 3. května poskytovatel on-chain analytiky Glassnode poznamenal, že Tether je pevně umístěn jako vůdce stablecoinů. Představuje dvě třetiny kombinované kapitalizace čtyř nejlepších stablecoinů. Celková nabídka USDT dosáhla nového ATH a neustále roste.

Nabídka USDC se za poslední týden také zvýšila o zhruba 1 miliardu dolarů, přičemž její kapitalizace v současnosti představuje 14,38 miliardy dolarů. 

BUSD momentálně dosahuje už téměř 7 miliard dolarů, zatímco nabídka DAI je v době psaní tohoto článku na historickém maximu – více než 4 miliardy dolarů.

S rostoucí nabídkou Glassnode zdůrazňuje, že bitcoinové Stablecoin Supply Ratio (SSR), které měří nabídku BTC vydělenou nabídkou stablecoinů, je na meziročním minimu 13,4 a přibližuje se ke svému historickému minimu 9,6.

Bitcoin-Stablecoin Supply Ratio. Zdroj: Glassnode
Bitcoin-Stablecoin Supply Ratio. Zdroj: Glassnode

Graf ukazuje, že SSR bylo v letech 2020 a 2021 trvale nízké, protože nabídka stablecoinů rostla do velké míry úměrně s cenovým zhodnocením Bitcoinu.

Podle Glassnode je klesající hodnota SSR býčím signálem, že se globální nabídka stablecoinů zvyšuje ve srovnání s tržní kapitalizací Bitcoinu. Když se zvýší celková nabídka stablecoinů, naznačuje to zvýšenou kupní sílu.

Mohlo by vás také zajímat: FLIPPENING – Bitcoin padá a Ethereum dominuje celému trhu! Stane se z něj lídr kryptoměn?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.