Tato metrika od Glassnode předpovídá nový bullrun BTC a altcoinů!

Tato metrika od Glassnode předpovídá nový bullrun BTC a altcoinů!

Cirkulující nabídka čtyř největších stablecoinů vzrostla na nová maxima všech dob. To naznačuje, že kupující by brzy mohli nastartovat další bullrun BTC a altcoinů.

Kombinovaná kapitalizace Tetheru (USDT), USD Coinu (USDC), Binance USD (BUSD) a Dai (DAI) od začátku letošního roku vzrostla téměř o 190 % z 27 miliard dolarů na téměř 78 miliard dolarů.

Mohlo by vás také zajímat: O Bitcoin se nebojím, velký propad mu nehrozí, říká analytik Michaël Van De Poppe

Předpovídají stablecoiny růst BTC?

Ve své zprávě ze dne 3. května poskytovatel on-chain analytiky Glassnode poznamenal, že Tether je pevně umístěn jako vůdce stablecoinů. Představuje dvě třetiny kombinované kapitalizace čtyř nejlepších stablecoinů. Celková nabídka USDT dosáhla nového ATH a neustále roste.

Nabídka USDC se za poslední týden také zvýšila o zhruba 1 miliardu dolarů, přičemž její kapitalizace v současnosti představuje 14,38 miliardy dolarů. 

BUSD momentálně dosahuje už téměř 7 miliard dolarů, zatímco nabídka DAI je v době psaní tohoto článku na historickém maximu – více než 4 miliardy dolarů.

S rostoucí nabídkou Glassnode zdůrazňuje, že bitcoinové Stablecoin Supply Ratio (SSR), které měří nabídku BTC vydělenou nabídkou stablecoinů, je na meziročním minimu 13,4 a přibližuje se ke svému historickému minimu 9,6.

Bitcoin-Stablecoin Supply Ratio. Zdroj: Glassnode
Bitcoin-Stablecoin Supply Ratio. Zdroj: Glassnode

Graf ukazuje, že SSR bylo v letech 2020 a 2021 trvale nízké, protože nabídka stablecoinů rostla do velké míry úměrně s cenovým zhodnocením Bitcoinu.

Podle Glassnode je klesající hodnota SSR býčím signálem, že se globální nabídka stablecoinů zvyšuje ve srovnání s tržní kapitalizací Bitcoinu. Když se zvýší celková nabídka stablecoinů, naznačuje to zvýšenou kupní sílu.

Mohlo by vás také zajímat: FLIPPENING – Bitcoin padá a Ethereum dominuje celému trhu! Stane se z něj lídr kryptoměn?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.