TOP 5 článkov za minulý týždeň + Koniec partnerstva medzi Checkout.com a Binance – tá zvažuje „právne kroky“

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš redakčný výber top 5 článkov. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Donald Trump vlastní Ethereum v hodnote medzi 250 000 až 500 000 dolármi

Podľa najnovších verejných finančných vyhlásení Donalda Trumpa sa zdá, že bývalý prezident Spojených štátov amerických vlastní druhú najväčšiu kryptomenu Ethereum v hodnote medzi 250 000 a 500 000 dolármi. Tieto informácie pochádzajú z dokumentov z roku 2023, ktoré zverejnil americký Úrad pre etiku (OGE).

Zaujímavým zistením je, že tento krypto kapitál pramení z Trumpovho predaja  nezameniteľných tokenov (NFT) z konca roku 2022. Krátko po opustení Bieleho domu Trump predstavil svoju limitovanú edíciu NFT kolekcie. Unikátna séria, zahŕňajúca 44 000 digitálnych obchodných kariet s jeho podobizňou, sa stala hitom a vypredala sa len počas jedného dňa.

ETF bude pre bitcoin a ostatné kryptomeny udalosťou úplne revolučnou

Spotové ETF na bitcoiny je v Spojených štátoch na ceste na schválenie. A možno to nebude trvať dlho a dočkáme sa ho aj v Hongkongu alebo inde v Ázii.

Nie všetci však do vlaku krypto ETF naskočili. Kritici tvrdia, že ETF spojené s bitcoinom by mohli byť pre trh s kryptomenami ešte horšie ako centralizované burzy. Ich hlavná výhrada? Nulová možnosť stiahnutia podkladového nástroja. To inými znamená, že držitelia nikdy nebudú môcť využiť najdôležitejšiu vlastnosť bitcoinu: možnosť kontrolovať svoje prostriedky bez toho, aby museli niekomu dôverovať. 

Legendárny investor Michael Burry vsádza 1,6 miliardy USD proti akciovému trhu

Michael Burry, známy vďaka knihe a následnému filmu „The Big Short„, sa opäť dostal do hľadáčika médií. Podľa najnovších informácií sa rozhodol staviť proti akciovému trhu, konkrétne proti indexom S&P 500 a Nasdaq 100. Táto odvážna stávka bola odhalená v pondelňajších zverejnených cenných papieroch, kde sa zistilo, že jej hodnota presahuje miliardu dolárov.

Legendárny investor Michael Burry, prostredníctvom svojho investičného fondu Scion Asset Management, vstúpil do trhu s put opciami proti SPDR S&P 500 ETF Trust. Tento fond sleduje výkonnosť indexu S&P 500. Celková hodnota týchto opcií dosahuje 886 miliónov dolárov. Ale to nie je všetko. Scion Asset Management taktiež zakúpil put opcie v hodnote 739 miliónov dolárov oproti ETF Invesco QQQ Trust, ktorý reprezentuje index Nasdaq 100.

WSJ: AI hype začína vyzerať ako bublina

Trhová hodnota skoro čohokoľvek spojeného s AI (umelou inteligenciou) raketovo rastie a začínajú sa objavovať varovania, že sa to nápadne podobá tzv. dot com bubline z konca 90. rokov.

Bublina dot com bola érou, ktorú definovalo šialenstvo podobné zlatej horúčke. Investori do rizikového kapitálu, ktorí chceli zarobiť na novej lukratívnej technológii, investovali veľké čiastky do spoločností, ktoré síce sľubovali, že zmenia svet, ale ešte nepreukázali svoju životaschopnosť. A keď prevažná väčšina týchto podnikov nakoniec neuspela, skrachovala a prehltla zhruba 5 biliónov dolárov.

Množstvo dlhodobo držaných bitcoinov trhá rekordy – zopakuje sa október 2021?

Spoločnosť Glassnode zverejnila správu odrážajúcu náladu investorov na trhu s bitcoinom. Rozdelila ich na krátkodobých investorov (STH, Short-Term Holder), ktorí držia mince menej ako 155 dní a dlhodobých investorov (LTH, Long-Term Holder). A je evidentné, že HODL vedie a posúva svoje all-time high (ATH). Cena nám ale padá.

Zatiaľ čo aktuálna priemerná nákupná cena STH sa pohybuje okolo 28 600 USD, tak LTH aktuálne v priemere nakupovali o poznanie lacnejšie. Ich nákupy sa pohybovali na hranici 20 300 USD. Pri pohľade na graf vidíme, že ešte na začiatku roku 2023 to bolo naopak. Priemerná cena krátkodobých držiteľov bola o dosť nižšia ako u dlhodobých držiteľov.

Bonusová správa

Koniec partnerstva medzi Checkout.com a Binance – tá zvažuje “právne kroky”

Binance „zvažuje naše možnosti právnych krokov“ po tom, čo spoločnosť Checkout.com s nimi vo štvrtok prerušila spoluprácu.

Spoločnosť Checkout.com sa zaoberá spracovaním kreditných kariet a vlani rozšírila svoj obchodný model na poli kryptomien, keď začala spracovávať transakcie pre klientov Binance. Tá sa ústami svojho hovorcu k situácii vyjadrila takto:

Od 16. augusta 2023 Checkout.com už neposkytuje spoločnosti Binance služby ako poskytovateľ platobných služieb. Na naše služby to nebude mať žiadny vplyv a používatelia môžu naďalej používať ďalšie on- a off-rampy ako obvykle. Nesúhlasíme s údajným dôvodom ukončenia zmluvy zo strany spoločnosti Checkout a zvažujeme naše možnosti právnych krokov.

Spoločnosť Binance však uviedla, že bude aj naďalej „spolupracovať s regulačnými orgánmi a partnermi po celom svete. Cieľom je snaha o zabezpečenie regulačnej jasnosti a poskytovanie čo najkvalitnejších služieb.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...