Toto je III. Světová válka – Ne otevřený boj, ale nenápadné zásahy do rovnováhy moci

Share This Post

Již několik let se tak dívám na svět a říkám si, že se všichni zbláznili. Lidé nezapomněli na krizi z roku 2008, sledování tajnými službami, korupci a zvyšování nákladů na život a chtěli změnu. Bohužel, to otevřelo dveře charismatickým populistům s extremistickými názory, kteří v mnoha velkých zemích nakonec vyhráli „demokratické“ volby.

Extremismu je v západním světě stále více. A co východ? No, buď mezi sebou bojuje nebo se povznáší z chudoby. Zatímco některé asijské země byly centrem konfliktů v prvních deseti letech tohoto století, válečné konflikty se postupně začaly měnit.

Digitální válka

Spolu s rozšířením internetu, z velké části díky smartphonům, začaly i různé hacky přinášet stále více ovoce. Z NERDů se stali profesionální hackeři, někteří následně začali pracovat pro státní sféru. Kromě digitálních válek však vznikly i další formy boje.

Může vás zajímat: Zatímco my se trápíme kvůli ekonomické krizi, tito lidé vydělali miliardy dolarů

Ekonomická a obchodní válka

Nové asijské velmoci jako Čína či Indie nebo Taiwan byly schopny raketově vyrůst díky mezinárodním obchodním vztahům se silnými trhy, jako je USA či EU. Omezování obchodních styků s těmito zeměmi, zejména ve formě brutálních sankcí, v posledních dvou letech výrazně omezují rozvoj Číny a čínských firem.

Zdá se, že po vypuknutí krize se schyluje k dalším obchodním válkám. Tyto však mohou být podstatně horší, než co jsme viděli v roce 2019. Světoví lídři jsou naštvaní za to, jak se Čína poprala s koronavirem a obviňují ji z toho, co se stalo. Přijde další obchodní válka? – Země postižené pandemií se sjednocují proti Číně

Technologické války

A když už jsme u čínských firem, měli bychom zmínit technologické války. A ne, nemáme na mysli používání technologií na výrobu zbraní. Konvenční zbraně v 21. století prostě nefungují. Omezování technologického rozvoje jiné země je však také forma konfliktu. Jako jeden z příkladů můžeme uvést například omezování Čínských firem jako Huawei v USA.

Příběh o Číně – Největší velmoc historie opět ovládne svět, co bude potom?

Technologické války však nemusí být vždy úspěšné. USA je prostě příliš malý trh … Alespoň ve světovém měřítku … a hlavně co se smartphonů týká. Amíci totiž mají své iPhony …

Biologické války

A samozřejmě nesmíme zapomenout na biologické války. Vždyť … co je dnes ve světě tématem č.1? Ale … netvrdíme, že existuje spojitost mezi tímto tématem a biologickými válkami.

Každopádně, pro tajné oddělení armád jednotlivých států se nedávno otevřely nové možnosti. Možnost editovat genom bakterií čí virů je jednou z nich. A z toho pak vznikají spekulace.

Koronavirus pravděpodobně opravdu vznikl přirozenou cestou a dostal se na nás přenosem z nějakého podivného druhu netopýra. Ale víte .. stalo se to jednou a nějaká armáda by se mohla o rok či o dva později inspirovat a ve vhodném momentě vypustit vlastní smrtící virus.

Seznam největších krypto podvodů – Mnoho lidí se nechalo okrást, nebuďte mezi nimi!

A jak je to v praxi?

Nedávno jsem u kamaráda asi dvě hodiny sledoval zprávy ze světa a z naší země (ta propaganda strachu je opravdu děsivá). Působí to na mě tak, jako by se začal naplňovat nějaký apokalyptický scénář.

„Do světa se dostal agresivní a rychle se šířící koronavirus, který navíc mutuje a proto je téměř nemožné vytvořit na něj vakcínu!“

Víte o tom, že celosvětová epidemie či nákaza agresivním virem nebo bakterií (pravděpodobně vyrobenou lidmi) se označuje za nejpravděpodobnější možnost konce světa? No … nezacházejme až tak daleko. Možná nezničí celý svět. Postačí, když pouze shodí současný finančně-ekonomicko-politický systém založený na chamtivosti, využívání obyčejných lidí a ničení naší planety.

Trump tomu pomohl, Brexit tomu pomohl a koronavirus byla poslední kapka. Systém kolabuje. Aby lidé v nejbohatší zemi světa přežili, vláda je musí po dvou měsících začít dotovat! Schválené byly dotace v neskutečné výšce. Možná i proto, že se blíží volby.

Čína má problém a USA jsou totálně v háji

Nyní tu máme dost agresivní virus, který zasáhl právě Čínu a výrazně omezí mezinárodní obchod této země se zbytkem světa. Zatím se nenakazilo příliš mnoho lidí. Z těch osmi miliard je to stále jen mizivé procento, ale podle mě máme důvod pochybovat o přesnosti údajů podávaných čínskou vládou. Myslím si, že má a bude mít tendenci tutlat situaci, protože je to v podstatě komunistická a tak trochu i diktátorská země, která nehraje „férově“ a často používá propagandu.

Ekonomický vzestup Číny začíná USA seriózně ohrožovat. Co teď s Čínou udělá výrazné zpomalení mezinárodního obchodu? Čínské firmy jsou extrémně zadlužené. Takže uzavřena čínská ekonomika by mohla pod takovým tlakem krachnout. Ne teď hned, ale postupně. Ono se to může nabalovat ještě několik let …

A já mám takový dojem, že tento konflikt opravdu zasahuje celou Zemi. Stane se z Číny nakonec dávný udusaný soupeř jako například Rusko nebo partner jako Japonsko či Jižní Korea? Nebo se stane něco úplně jiného? Přijde změna?

Přichází změna – Tato myšlenka se po světě šíří rychleji než virus!

Toto je ta slibovaná III. světová válka?

Se sílící globalizací světa a čím dál bohatšími rozvojovými zeměmi můžeme počítat s dalšími „Světovými válkami“ … proč bychom neměli?

Tyto konflikty však změnily svůj charakter. Tradiční zbraně v době vodíkových bomb absolutně nefungují. Velmoci se tak stále častěji uchylují k méně konvenčním formám války.

Ať už jde o digitální, ekonomickou nebo jinou válku, stále je to válka. A já zde nyní nechci tvrdit, že koronavirus je nějaká biozbraň, ale je zde a možná přijde další. Vědci dnes pomocí technologie CRISPR dokáží modifikovat DNA bakterií a virů. Další pandemie může být podstatně horší než to, co tu máme teď.

(Článek pokračuje pod odkazem)

Evropská Unie by si měla zachovat neutralitu

A pak jsme tu my. Evropa byla stovky let nejrozvinutějším regionem světa, než nás před cca sto lety po I. sv. válce nahradily Spojené státy.

Evropa by nyní měla zůstat nestranná a držet pohromadě. Neměli bychom se nechat zatáhnout do podobných konfliktů. Měli bychom se zaměřit spíše na humanitární pomoc lidem v nouzi a na výzkum, který slouží dobru.

Líbí se vám tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdete na našem facebooku. Dejte nám like a dostávejte zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Jak reaguje Bitcoin na probíhající krizi?

Bitcoin v této krizi jasně ukázal, že je skutečně protijed proti nemocné finanční politice centrálních bank. Finanční systém založený na fiat měnách nefunguje. Přesouvá hodnotu od obyčejných lidí k bohatým.

Bitcoin je jediným velkým aktivem, které není zmanipulované a ovládané světovými elitami a nejlépe dokáže ochránit kapitál před inflací. Čím více Amerika a Evropa tisknou peníze, tím vyšší je cena Bitcoinu. Nedávno se dokonce stal bilionový aktivem!

Chcete-li nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máte široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžete snížit o 5 %, pokud si vytvoříte účet přes  >>> tento odkaz <<<  a o dalších 50 % nákupem BNB tokenů.

Related Posts

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...

Uniswap (UNI) dosahuje 2letého maxima

UNI, řídicí token decentralizované burzy Uniswap, vzrostl o 46...

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...