Velryba, která vše prodala před kolapsem v roce 2020, dnes vytáhla $156 milionů z BTC

Velryba, která vše prodala před kolapsem v roce 2020, dnes vytáhla $156 milionů z BTC

Bitcoin tento týden přišel o 20 % své hodnoty z velké části díky aktivitě jediné velryby, naznačuje nová analýza společnosti Santiment. Ta ukázala, že největší propad Bitcoinu přišel těsně poté, co jsme zaznamenali druhou největší Bitcoinovou transakci roku.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Velryba = velký hráč s obrovským množstvím Bitcoinů, který dokáže hýbat trhem.

Chcete nakoupit či prodat Bitcoin? V tom případě si najděte burzu, která vás neokrádá na skrytých poplatcích. My doporučujeme burzu Binance, která nabízí široký výběr kryptoměn. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky. Ty si pak můžete snížit o dalších 50% nákupem BNB tokenů.

Tato velryba již v minulosti trefila vrchol

Neznámá velryba na burzu poslala 2700 BTC v celkové hodnotě 156 milionů dolarů v době, kdy jedna mince stála cca 58 000 dolarů. O půl dne později následoval největší hodinový pohyb Bitcoinu v historii. Cena během něj padla z 52 000 na 47 000 dolarů, svíce však nakonec uzavřela v plusu.

Tato zjištění vrhla světlo na včerejší propad ceny. Společnost Santiment zjistila, že stejná adresa byla zčásti odpovědná za kolaps Bitcoinu v březnu 2020. Hodnota největší kryptoměny tehdy během dvou týdnů padla z $10 500 na $3700.

Spolu s Bitcoinem však padalo úplně všechno. Zlato ztratilo téměř 20% hodnoty a americké akciové indexy více než 30%. Trhy totiž zpanikařily kvůli obavám z pandemie koronaviru.

Pohyby na trhu s kryptoměnami živě sledujeme v tomto článku. Pojďte dnešní show sledovat s námi!

LIVE – Cena Bitcoinu klesla na 45 000 dolárov – Toto je kľúčový support, ktorý nás drží nad vodou

Opravdu může jediná velryba zlomit trh?

Možná vás teď napadlo, jestli je opravdu možné, že jeden velký hráč se 156 miliony v BTC dokázal způsobit propad Bitcoinu o $13 000. Společnost Santiment sice došla k tomuto názoru, ale okamžitě se objevili i skeptici, kteří celou teorii zpochybňují.

Takovému něčemu se dá jen těžko věřit. Pravdou ale je, že trh byl již delší dobu překoupený. Bitcoin v únoru zaznamenal neskutečný růst, nemluvě o altcoinech. Některé coiny udělaly 500-1000procentní zisky.

Je dost možné, že velryba, kterou identifikovala společnost Santiment, dala trhu prvotní impuls na vstup do korekce. Nicméně za celou situaci pravděpodobně není sama zodpovědná.

Chcete vědět, jak to s Bitcoinem vypadá z hlediska technické analýzy? Přečtěte si nejnovější postřehy našeho ekonoma Jaroslava:

ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením