ANALÝZA – Čelí Bitcoin mnohem hlubší korekci?

Tvrdý pád na trhu s kryptoměnami - Bitcoin testuje 30k, Ethereum je stále vysoko

Tak se nám to od včerejší analýzy na Bitcoin zase krapet zamotalo. Respektive začíná být trh natolik dynamický, že se situace velmi rychle mění a my bychom si toho měli být vědomi. Osobně si myslím, že je na nějakou paniku brzy, ale jsou tu určitá rizika, která naznačují, že by čerstvý drop mohl být začátkem mnohem komplexnější korekce.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Zas na druhou stranu je price action z posledních 48 hodin velmi podobné 10. – 11. lednu, což je počátek poslední korekce, která vydržela asi tři týdny s celkovou ztrátou necelých 30 %. Nebylo by tedy nic hrozného, kdyby se to pouze zopakovalo, ale řekl bych, že podmínky na trhu jsou odlišné, a hlavně drop přišel vcelku brzy po proražení na nové all time high.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Čelí Bitcoin mnohem hlubší korekci?, TRADING11

Abych nějak ještě shrnul cca 24 hodin před začátkem dropu, Bitcoin dosáhl historického maxima přibližně na 58 300 USD, kde trh nejprve začal střídmě rotovat. Několik hodin byl tedy pokles dost slabý a nic nenasvědčovalo vyloženě tomu, že bychom měli očekávat drop pod nejbližší cenovou hranici. Pak ovšem pokles začal nabírat momentum, což bylo na krátko zbrzděno na S/R levelu 52 370 USD.

Čtěte také: Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk

Jakmile však medvědi hranici prorazili, negativní momentum nabralo obrovskou sílu a velmi rychle jsme se propadli až ke 48 183 USD. Nicméně v řečeném levelu se objevili iniciativní býci, kteří trh začali rychle vytahovat zpátky. Výsledkem je Pin bar, který má knot až u 48 183 USD, ale close nad 52 370 USD.

Iniciativním nakupujícím se zkrátka povedlo velmi solidní dílo. Problém byl v tom, že reakční nakupující nebyli moc aktivní. Prostě se k těm iniciativním moc nepřidávali, což mi začalo připomínat právě 10. leden, kdy jedna ze svíce taktéž zavřela v uvedené podobě, ale nakonec jsme šli stejně dolů, protože se do trhu nepřidali další nakupující. No, a očividně se i nyní stalo v podstatě to samé.

Cena se nakonec propadla až ke 44 000 USD, kde se nějaká hutnější obrana objevila. Ovšem v kontrastu s těmi prodejními objemy je to dost málo. Medvědi v těchto chvílích prostě trhu vládnou. Jak jsem však řekl v úvodu, není prozatím vůbec důvod k panice. Ovšem při případném průrazu 42 000 USD by mohl nastat mnohem hlubší pokles. Pokud by ke zmíněnému došlo, nejsilnější nákupní tlak lze očekávat v rozmezí 34 600 – 29 500 USD.

Indikátory

Co se týče indikátorů technické analýzy, připomínám, že na všech vyšších časových rámcích máme mohutné medvědí divergence, a právě čerstvý dump by mohl spustit kaskádu jejich uplatňování. Zmíněné je vlastně argument, že aktuální korekce bude odlišná od té, co v lednu trvala asi tří týdny. Tehdy jsme žádné divergence neměli. Leč k jejich uplatnění vůbec nemusí dojít a třeba se pouze dočkáme několikatýdenního plácání se a pak zase vzhůru. Musíme zkrátka sledovat signály a podle toho se zařídit.

Jinak 4H RSI padlo dokonce pod 30 bodů (dmo je až na 25,7 bodech), v lednu trh pouze škrtl o 28 bodů a pak zase pádil nahoru. V těchto chvílích je ta snaha o odraz slabší.

Čtěte také: Zatímco my se trápíme kvůli ekonomické krizi, tito lidé vydělali miliardy dolarů

Závěrem

Na závěr mohu pouze říct, že je ještě brzo na to hádat, zda z čerstvého price action vzejde mnohem hlubší korekce. Nakonec se můžeme dočkat něčeho obdobného, jako jsme měli v lednu. Technicky je ovšem situace jiná díky těm divergencím na vyšších časových rámcích. Mimoto je retail extrémně arogantní a utápí se v konfirmačním biasu. Pokud je retail maximálně arogantní a ignorujíc jakákoliv rizika, jedná se pro trh o dost negativní faktor.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin má za sebou slušný drop s velmi rychlým vytažením


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!