Za transakci Etherea zaplatíte $32 – Může to zničit rostoucí DeFi ekosystém?

Za transakci Etherea zaplatíte $32 - Může to zničit rostoucí DeFi ekosystém?

Známý krypto influencer varuje, že poplatky za používání ETH uživatele odradí a nakonec z platformy odejdou. Krypto YouTuber Lark Davis žádá Ethereum, aby rychle spustilo ETH 2.0. Varuje, že její vývojáři musí jednat rychle kvůli vysokým poplatkům, aby zabránili konkurenčním sítím převzít kontrolu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Navzdory předpovídání pětimístných cen éteru v roce 2021, Davisovo video z 19. února tvrdí, že prudký nárůst poplatků za Ethereum znamená, že si síť mohou dovolit pouze “bohatí investoři”, což vede menší uživatele k přechodu na konkurenci, jako je Binance Smart Chain (BSC).

Davis poznamenal, že BSC se v současnosti těší prudkému nárůstu popularity, když objemy pro DApps založené na BSC dobíhají jejich rivaly založené na Ethereum.

Čtěte také – Byly zlikvidovány long pozice za $1,6 miliardy a Bitcoin padl o 11 000 dolarů

Průměrné ceny transakcí ETH prudce stoupají

Eth2 fáze 0 byla uvedena na trh v prosinci 2020 a umožnila uživatelům systému Ethereum uzamknout svůj Ether na staking. Funkce robustního škálování jsou určeny k aktivaci spuštěním fáze 1 Eth2, od níž se očekává, že sharding zavede nejdříve koncem roku 2021.

Průměrné ceny transakcí s éterem se podle Bitinfocharts.com prudce zvýšily na nejvyšší úroveň kolem 30 dolarů. V době prudkého propadu krypto trhu během obchodování v pondělí 22. února byl průměrný poplatek až 50 dolarů.

Mohlo by vás také zajímat:

7 smrtelných hříchů ve světě kryptoměn