Vyplatí se nyní nakupovat kryptoměny? Dlouhodobý pohled na trh

Share This Post

Pokud si kladete otázku, zda je nyní správný čas na to, abyste koupili kryptoměny, pravděpodobně přemýšlíte nad dlouhodobou držbou a ne nad denními pohyby. Z tohoto důvodu se podíváme na trh z dlouhodobého hlediska. V první řadě je třeba si říci, že makro trendy kryptoměn jsou od jejich vzniku rostoucí.

Obrázek níže poukazuje na celkovou tržní kapitalizaci kryptoměn, kde je zahrnut Bitcoin i altcoiny. V současnosti se nacházíme v korekci, která bude brzy končit. Z dlouhodobého hlediska ale vidíme, že graf dosahuje rostoucích minim i maxim.

Kapitalizace kryptoměn
Kapitalizace kryptoměn. Zdroj: TradingView

Kryptoměny rostou od začátku

Dalším makro trendem, který se na trhu vyskytuje, je neustále klesající dominance Bitcoinu ve srovnání s altcoinovým trhem. Tento fakt hovoří o tom, že na trhu je čím dál více altcoinů a možnosti diverzifikace na trhu se stále zvyšují. Kromě toho stále více altcoinů nabízí lepší využití v reálném světě v porovnání s hlavní kryptoměnou.

Kryptoměny a jejich dominance
Kryptoměny a jejich dominance. Zdroj: Coinmarketcap.com

Přesto je Bitcoin stále jakýmsi indexem trhu, a to i vzhledem k tomu, že déle dosahuje hodnoty pod 40 %. A je možné, že v budoucnu se podívá na historicky nejnižší hodnoty.

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Přečti si také – Dlouhodobý rostoucí cyklus BTC stále neskončil – budou kryptoměny v roce 2022 růst?

Bitcoin a jeho cykly

Nyní se podívejme na samotný Bitcoin. Logaritmický graf, který vidíme níže, také poukazuje na to, že trend je jednoznačně rostoucí. V současnosti se nacházíme v rostoucí fázi cyklu BTC.

Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

Tyto rostoucí fáze jsou čím dál méně ziskové, ale časově jsou stále delší. Současný rostoucí cyklus dosahuje zhruba podobných časových hodnot jako ten předchozí. To naznačuje, že by tento rostoucí cyklus měl ještě pokračovat do své finální fáze.

Jelikož se rostoucí cykly prodlužují, v budoucnu můžeme očekávat značně odlišné chování logaritmického grafu. Je totiž možné, že už nebudeme vídat 80 – 90procentní korekce. Současný rostoucí cyklus je také odlišný, a cena se víceméně hýbe sideway od dosažení ATH. Takové chování jsme v minulosti neviděli.

Odpovědí na otázku, zda je nyní výhodné nakupovat kryptoměny, je ano. Bylo to výhodné před rokem a bude to výhodné i za rok. Na kryptoměny je totiž třeba pohlížet jako na hodnotné digitální aktivum, které je sice dynamickou a spekulativní složkou portfolia, každopádně dostatečně diverzifikuje riziko vůči konzervativním investicím, a to hlavně v dobách vysoké inflace.

Mohlo by tě zajímat – Čína zakázala kryptoměny, nicméně vytváří svůj vlastní NFT trh!

Related Posts

Rusko aktívne zvažuje využitie digitálnych mien pre medzinárodné platby

Moskva zaujíma pozitívny postoj k digitálnym aktívam po tom,...

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...