Podle této metriky jsou těžaři v zóně masivní akumulace BTC a nechtějí prodávat

Těžaři akumulují BTC
Těžaři akumulují BTC. Zdroj: Shutterstock.com/SPF

Nové údaje ukazují, že těžaři Bitcoinu hromadí více mincí, než kdykoli předtím za posledních pět měsíců. To by mohl být nový signál, že současné ceny nejsou k prodeji.

Analytická společnost Glassnode, která analyzovala svůj indikátor čisté pozice těžařů 11. ledna, odhalila to, co populární twitterový účet Bitcoin Archive popsal jako „masivní“ hromadění těžařů.

Těžaři neprojevují žádnou touhu prodávat BTC

Cena Bitcoinu může letos zklamat spotové obchodníky, ale dlouhodobí účastníci trhu nejsou znepokojeni.

Kromě ostřílených hodlerů nyní nejsou výjimkou ani těžaři, kteří v prvních dvou týdnech roku 2022 značně zvyšují své držby BTC.

Akumulace těžařů
Akumulace těžařů. Zdroj: Bitcoin Archive/ Twitter

Za posledních pět dní se do knih těžařů dostalo každý den více než 5 000 BTC. Akumulace ve skutečnosti probíhá již od listopadových rekordních 69 000 USD.

Další údaje z on-chain analytické služby CryptoQuant poukázaly na rozsah, v jakém těžaři získali zpět své bitcoiny od květnového převratu v Číně.

Celkové rezervy BTC byly k pondělí 1,859 milionu BTC. To je nejvíce od výrazného snížení na konci roku 2020 poté, co pár BTC/USD překonal svá předchozí historická maxima z roku 2017.

Rezervy těžařů
Rezervy těžařů. Zdroj: CryptoQuant

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat: Jak si vytvořit ziskového trading bota snadno a zdarma

Nejtěžší holding od loňského ledna

Když se vrátíme k hodlerům, podíl nabídky bitcoinů, kterou dlouhodobí investoři považují za ztracenou nebo zavrženou, tento týden dosáhl jednoletého maxima. Potvrzujíce přesvědčení hodlerů, 7,27 milionu BTC je nyní mimo trh – možná navždy.

Metrika také zaznamenala v létě dno díky narušení cen, jenž bylo způsobeno čínským zákazem těžby. Na rozdíl od toho, Glassnode ukazuje, že trend akumulace se zrychluje od 69 000 dolarů.

Držené a ztracené mince BTC
Držené a ztracené mince BTC. Zdroj: Glassnode

Přečti si také: Jaké strategie použít pro Binance staking – až 100% roční zhodnocení!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.