Miliardář Jeff Gundlach varuje před recesí v roce 2022 – nedoporučuje nakupovat Bitcoin!

Miliardář Jeff Gundlach varuje před recesí a momentálně nedoporučuje nakupovat Bitcoin!
Miliardář Jeff Gundlach varuje před recesí a momentálně nedoporučuje nakupovat Bitcoin! Zdroj: www.shutterstock.com/PTPictures

Generální ředitel společnosti Doubleline Capital Jeffrey Gundlach, známý také jako „král dluhopisů“, varuje před recesí během roku 2022. Kromě toho také nedoporučuje nakupovat Bitcoin v současné hodnotě, nákup doporučuje pod úrovní 30 000 amerických dolarů!

Mohlo by tě zajímat: Bitcoin a Ethereum v roce 2022 za 100 000 $ a 5 000 $ podle Bloomberg Intelligence

Jeff Gundlach to nevidí dobře

Jeffrey Edward Gundlach je americký investor a zakladatel investiční společnosti DoubleLine Capital LP. Společnost spravuje aktiva v hodnotě více než 137 miliard dolarů. Často ho označují jako „krále dluhopisů“, protože byl tak označen v roce 2011 na titulce novin Barron’s jako „The New Bond King“.

Jeffrey Gundlach v rozhovoru pro Yahoo Finance varoval před recesí, která podle jeho názoru nastane během letošního roku. Vyjádřil se také k tomu, zda by podle něj měli investoři nakupovat Bitcoin.

Gundlachovi byla položena otázka, zda do roku 2023 nastane recese. Miliardář na to odpověděl takto:

„Osobně si myslím, že trh s dluhopisy už ukazuje dost indikátorů recese. Do roku 2023 se to zdá být velmi pravděpodobné.“

Gundlach dále varuje: „Nemyslím si, že mnoho představitelů FEDu, ekonomů a investorů oceňuje skutečnost, že ekonomika neustále klesá při nižších a nižších úrokových sazbách. Takže si myslím, že pokud FED zvýší sazby alespoň čtyřikrát, tehdy uvidíme množství recesních signálů. Je však pravděpodobné, že v již pozdější části roku 2022 může přijít recese.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Co si myslí miliardář o Bitcoinu?

Pokud jde o BTC, Gundlach zdůraznil, že tato kryptoměna je spíše pro spekulanty. S odvoláním na nedávné pohyby cen Bitcoinu uvedl:

„Osobně bych v současnosti nedoporučoval Bitcoin. Možná byste si ho měli koupit, když bude stát 25 000 dolarů.“

Generální ředitel společnosti Doubleline poznamenal, že nikdy nevlastnil žádný BTC či jiné kryptoměny, a přiznal, že to prostě není v jeho DNA. „Dluhopisy jsou to, v čem se vyznám. Nejsem ten typ investora, který by investoval do kryptoměn,“ dodal.

Obavy přicházejí i od ostatních vlivných lidí v tomto odvětví. Například kryptoskeptik a generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon v pondělí řekl, že Federální rezervní systém bude podle všeho muset letos zvýšit krátkodobé úrokové sazby více než čtyřikrát. Sám ředitel řekl, že „je možné, že inflace je horší, než si lidé myslí. Osobně bych byl překvapen, kdyby to byla jen čtyři navýšení v roce 2022.

Začátkem tohoto měsíce profesor financí na respektované Whartonské univerzitě v Pennsylvánii varoval před inflací a předpověděl, že FED zvýší sazby vícekrát, než lidé očekávají.

Čti dále: Mike Novogratz je svědkem obrovské poptávky po Bitcoinu od institucí – je za to, že cena půjde nahoru!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.