Jedna z největších muslimských zemí plánuje povolit platby v kryptoměnách!

Share This Post

Írán, jedna z největších muslimských zemí, se snaží vytvořit nové příležitosti pro dovozce a vývozce. Plánuje jim povolit používat platby v kryptoměnách v případě mezinárodních obchodů!

Íránská centrální banka (CBI) a ministerstvo obchodu se dohodly o propojení platební platformy CBI s obchodním systémem, který umožňuje podnikům hradit platby pomocí kryptoměn. V pondělí o tom informovala tisková agentura Mehr.

Mohlo by tě zajímat: Dosáhne Bitcoin konečně hodnoty 100 000 USD a jaký bude rok 2022 pro kryptoměny?

Dostanou platby v kryptoměnách zelenou?

Alireza Peyman-Pak, náměstek íránského ministra průmyslu a obchodu, uvedl, že nový platební mechanismus by měl být dokončen během následujících týdnů.

„Dokončujeme mechanismus fungování tohoto systému. Tento plán by měl poskytnout nové příležitosti pro dovozce a vývozce a dovolit jim používat kryptoplatby ve svých mezinárodních obchodech,“ uvedl náměstek.

Dodal, že vláda by neměla ignorovat ekonomické a obchodní příležitosti kryptoprůmyslu na ty „velké kryptoměny, jako je Bitcoin“.

Samotná vláda údajně již připravuje mechanismus, který povolí používání kryptoměn v mezinárodním obchodě. Ovšem oficiální stanovisko zákonodárci zatím nestanovili.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Většina muslimských zemí je proti kryptoměnám

Náměstek věří, že kryptoměny by zemi a podnikatelům dokázaly pomoci a usnadnit práci.

„Všichni ekonomičtí aktéři mohou používat tyto kryptoměny. Obchodník si vezme například rupii, americký dolar, ruský rubl nebo euro, které může použít k získání kryptoměn, jako je BTC ve formě úvěru, a může postoupit prodejci nebo dovozci. Naši obchodníci je mohou snadno používat.“

Kryptoprůmysl je ale podle mnohých spojován s určitou mírou nejistoty. Například hlavní íránská blockchainová organizace vyjádřila obavy z prosazování regulací kryptoměn koncem roku 2021. Íránská vláda také pravidelně vypínala či aktivně regulovala využití elektrické energie místním bitcoinovým těžařům.

V každém případě kryptoměny se v muslimských zemích zatím prosadit nedokážou, protože mnozí vysocí představitelé muslimských organizací je považují za „nevhodné“ vůči jejich náboženství a tradicím. Nicméně existují i ​​případy, kde je trend opačný, jako například Spojené arabské emiráty. Podle Bloombergu se tam nedávno angažoval nejbohatší muž ve světě kryptoměn Changpeng Zhao.

Čti dál: Bude mít Bitcoin inteligentní smlouvy? Nejnovější počin blockchainu Internet Computer ukazuje, že ano.

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...