Jedna z největších muslimských zemí plánuje povolit platby v kryptoměnách!

Jedna z největších muslimských zemí plánuje povolit kryptoplatby pro mezinárodní obchod!
Jedna z největších muslimských zemí plánuje povolit kryptoplatby pro mezinárodní obchod! Zdroj: www.shutterstock.com/Allexxandar

Írán, jedna z největších muslimských zemí, se snaží vytvořit nové příležitosti pro dovozce a vývozce. Plánuje jim povolit používat platby v kryptoměnách v případě mezinárodních obchodů!

Íránská centrální banka (CBI) a ministerstvo obchodu se dohodly o propojení platební platformy CBI s obchodním systémem, který umožňuje podnikům hradit platby pomocí kryptoměn. V pondělí o tom informovala tisková agentura Mehr.

Mohlo by tě zajímat: Dosáhne Bitcoin konečně hodnoty 100 000 USD a jaký bude rok 2022 pro kryptoměny?

Dostanou platby v kryptoměnách zelenou?

Alireza Peyman-Pak, náměstek íránského ministra průmyslu a obchodu, uvedl, že nový platební mechanismus by měl být dokončen během následujících týdnů.

„Dokončujeme mechanismus fungování tohoto systému. Tento plán by měl poskytnout nové příležitosti pro dovozce a vývozce a dovolit jim používat kryptoplatby ve svých mezinárodních obchodech,“ uvedl náměstek.

Dodal, že vláda by neměla ignorovat ekonomické a obchodní příležitosti kryptoprůmyslu na ty „velké kryptoměny, jako je Bitcoin“.

Samotná vláda údajně již připravuje mechanismus, který povolí používání kryptoměn v mezinárodním obchodě. Ovšem oficiální stanovisko zákonodárci zatím nestanovili.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Většina muslimských zemí je proti kryptoměnám

Náměstek věří, že kryptoměny by zemi a podnikatelům dokázaly pomoci a usnadnit práci.

„Všichni ekonomičtí aktéři mohou používat tyto kryptoměny. Obchodník si vezme například rupii, americký dolar, ruský rubl nebo euro, které může použít k získání kryptoměn, jako je BTC ve formě úvěru, a může postoupit prodejci nebo dovozci. Naši obchodníci je mohou snadno používat.“

Kryptoprůmysl je ale podle mnohých spojován s určitou mírou nejistoty. Například hlavní íránská blockchainová organizace vyjádřila obavy z prosazování regulací kryptoměn koncem roku 2021. Íránská vláda také pravidelně vypínala či aktivně regulovala využití elektrické energie místním bitcoinovým těžařům.

V každém případě kryptoměny se v muslimských zemích zatím prosadit nedokážou, protože mnozí vysocí představitelé muslimských organizací je považují za „nevhodné“ vůči jejich náboženství a tradicím. Nicméně existují i ​​případy, kde je trend opačný, jako například Spojené arabské emiráty. Podle Bloombergu se tam nedávno angažoval nejbohatší muž ve světě kryptoměn Changpeng Zhao.

Čti dál: Bude mít Bitcoin inteligentní smlouvy? Nejnovější počin blockchainu Internet Computer ukazuje, že ano.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.